Başkan Bulut Kırımlılarla bir araya geldi - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

Başkan Bulut Kırımlılarla bir araya geldi

Sivil toplum kuruluşlarıyla sık sık bir araya gelen Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut, bu kez Kırım Türkleri ve Yardımlaşma Derneği Kocaeli Şubesi’nin düzenlediği kahvaltı programına katılarak dernek üyeleriyle sohbet etti

 

Halkın talepleri dikkate alındı

Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut, Kırım Türkleri ve Yardımlaşma Derneği Kocaeli Şubesi’nde düzenlenen kahvaltı programına katıldı. Toplantıda Dernek Başkanı Suavi Oktay, yönetim kurulu üyeleri ve Kent Konseyi Başkanı Hasan Malo hazır bulundu. Organizasyonda yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Derince Kent Meydanı’nda yapılan çalışmalarla ilgili görüş alışverişinde bulunan Başkan Bulut, “Kent Meydanı’nın aslına uygun bir şekilde yapılması için çalışıyoruz. Şelale ve yürüyen merdiven gibi çalışmalarla Meydan’ı halkımızın taleplerine uygun bir şekilde düzenledik” dedi.

 

“Amacımız kalıcı eserler bırakmak”

Düşüncelere ve fikirlere daima saygılarının olduğunu aktaran Başkan Bulut, “Hepimiz Derince’de yaşıyoruz. İlçemize en güzel şekilde hizmet etmek için çalışıyoruz. Meydan dediğimiz alanlar vatandaşların buluşma yerleridir. İlerleyen süreçte yapacağımız çalışmalarla bu alanı daha da büyüteceğiz. Fakat biz hiçbir zaman saat kulesinin bir anıt olduğunu ve Kırımlı vatandaşlarımızı temsil ettiğini düşünmedik. Mimari özelliği olmayan bir yapıyı kaldırıp Meydan’ı kent estetiğine uygun bir hale getirdik. Buradaki en önemli amacımız ilçemize kalıcı eserler bırakmak” diye konuştu.

 

Meydan’ın silüeti bozuluyordu

Dernek binasında düzenlenen organizasyonda Kent Meydanı’nın kendileri için önemli olduğunu belirten Dernek Başkanı Suavi Oktay ve dernek üyeleri Başkan Bulut’tan meydan içerisinde yeni bir çalışma yapılmasını talep etti. Kahvaltı programının ardından dernek üyeleri ve belediyenin teknik personelleriyle birlikte Kent Meydanı’nda incelemelerde bulunan Başkan Bulut, “Saat kulesi Kent Meydanı’nın silüetini bozuyordu. Biz, Kent Meydanı’nda Kırımlı vatandaşlarımızı gerçek anlamda temsil eden bir çalışmaya imza atacağız. Dernek yönetimimiz ve teknik personelimizle belirlediğimiz mevcut alan içerisinde çalışmaları başlattık. Bu çalışma zaten gündemimizdeydi. Bu yüzden kimse yaşanan bu gelişmelerden siyasi bir rant elde etmeye çalışmasın” dedi.

 

Derneklerimizin fikirleri çok önemli

Katılımcı yönetim anlayışı gereği alınan kararlarda sivil toplum kuruluşlarının fikir ve düşüncelerine büyük önem verdiklerini belirten Başkan Bulut, “ Sivil toplum kuruluşlarımızla her zaman iletişim halindeyiz. Katılımcı ve şeffaf yönetim anlayışına inandığım belediye yönetiminde derneklerimizin fikirleri ve düşünceleri bizler için çok önemli. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da kent için yapacağımız projelerde STK’larımızın görüşlerine başvurmaya devam edeceğiz. Aynı şekilde Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Kocaeli Şubesi ile de istişarede bulunuyoruz. Bazı art niyetli çevreler konuyu farklı yerlere çekip Kırımlı vatandaşlarımız üzerinden siyasi rant ve kaybolan itibarlarını geri kazanma çabasına girseler de başarılı olamadılar ve olamayacaklar da. Derince’de yaşayan toplumun hiçbir kesimiyle sıkıntımız olmadı ve olmayacak da” dedi.

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99