Körfez’de Yollar Yıkanıyor - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

Körfez’de Yollar Yıkanıyor

Körfez Belediyesi, havaların ısınmasıyla birlikte cadde ve sokakları periyodik aralıklarla tazyikli suyla yıkıyor. Ekipler ayrıca Körfez’in ana caddelerinde kapsamlı bir temizlik yapıyor.

Temiz ve sağlıklı bir çevre için çalışmalarını sürdüren Körfez Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından ana güzergahlarda yol ve kaldırım temizliği yapılıyor. Gece geç saatlere kadar devam eden çalışmalarda ekipler tarafından başlatılan çalışmalarda ilçe merkezinde bulunan tüm ana cadde ve sokaklar tazyikli su ile yıkanıyor.

Farklı noktalarda temizlik çalışmalarına başlayan ekipler, tazyikli su ile çarşı merkezinde bulunan tüm cadde ve sokakları yıkayarak yollarda biriken kum, çamur ve benzeri atıkları temizliyor. Yetkililer, kurulan semt pazarlarının da geceleri sabunlu tazyikli su ile yıkandığını, çöp konteynerlerinin dezenfekte edildiğini, yol süpürme araçları ile cadde ve sokaklarda sürekli bakım yapıldığını belirttiler. Gündüz saatlerinde yapılan kapsamlı bir temizlik çalışmalarına Zabıta Müdürlüğü ekipleri de destek veriyor. İlçede kısa zaman aralıklarla gerçekleştirilen yol yıkama çalışması halkın ve esnafın beğenisini topladı.

Sağlıklı ve temiz bir Körfez için çalışmalarımızı sıklaştırıldığını belirten yetkililer, genel sağlığını yakından ilgilendiren konularda hassas davranmaya özen gösterdiklerini belirtti.

Körfez Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Ali Osman Yıldırım, belirli bir program çerçevesinde yol yıkama çalışması yaptıklarını belirterek, ” 2 yıkama aracımızla geniş bir alanda çalışıyoruz. Planlı programımız dışında bazen vatandaşlardan da yıkama talebi geliyor. Bu talepleri de program dahilinde yerine getiriyoruz. Bütün çabamız daha temiz ve yaşanabilir bir Körfez içindir” dedi. Yıldırım, cadde ve sokakların tazyikli suyla yıkanmasına parelel olarak 14 ayrı noktada kurulan semt pazarların da düzenli şekilde yıkamasını yaptıklarını sözlerine ekledi.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99