27 bin 180 adet tablet için ihale yapıldı - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

27 bin 180 adet tablet için ihale yapıldı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl öğrencilere dağıtılacak 27 bin 180 adet tablet bilgisayar için alım ihalesi yapıldı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 2009 yılından itibaren öğrencilere tablet dağıtım hizmeti sunuyor. Türkiye’ye örnek çalışma kapsamında bu sene öğrencilere dağıtılmak üzere alınacak 27 bin 180 tablet bilgisayar için alım ihalesi yapıldı.

 

EN DÜŞÜK TEKLİF CASPER BİLGİSAYARDAN
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Yaygın Eğitim Şube Müdürlüğü tarafından dağıtılacak tablet bilgisayarlar için geçtiğimiz yılkı ihaleyi de kazanan Casper Bilgisayar, bu yılki ihalede en düşük teklifi veren firma oldu. Yaklaşık maliyeti 17 milyon 78 bin 100 TL olarak belirlenen ihaleye 2 firma katıldı. Casper Bilgisayar Sistemleri A.Ş. 14 milyon 893 bin 824 TL; Telpa Telekomünikasyon A.Ş. 16 milyon 851 bin 600 TL teklif verdi.

 

YENİ NESİL TEKNOLOJİYE UYUM
İhale komisyonu tarafından yapılacak değerlendirme sonrası belirlenecek yüklenici firma, sözleşmenin imzalanmasıyla tablet bilgisayarları, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından belirlenecek olan isim listesine göre dağıtımını yapacak. Tablet bilgisayarlar öğrencilerin yeni nesil teknolojiye uyum sağlamaları açısından büyük önem taşıyor.

 

105 GÜN İÇERİSİNDE TESLİM EDİLECEK
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ihale salonunda gerçekleştirilen ihale sonucunda satın alınan tablet bilgisayarların yüklenici firma tarafından sözleşme imzalanmasından sonraki 105 gün içerisinde öğrencilere dağıtılması isteniyor.

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99