Nuh Çimento Eğitim Kampüsü Protokolü Törenle İmzalandı - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

Nuh Çimento Eğitim Kampüsü Protokolü Törenle İmzalandı

Eğitime Yüzde 100 Destek Kampanyası” çerçevesinde, İzmit Yenimahalle’de yıkılan C Tipi Cezaevi’nin yerine yapılacak olan Nuh Çimento Eğitim Kampüsü’nün protokolü düzenlenen törenle imzalandı.

Valilik makam toplantı salonunda düzenlenen protokol imza törenine; Valimiz Sayın Hasan Basri Güzeloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Vali Yardımcısı Derviş Ahmet Set, İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Osman Karabayır, Nuh Çimento Yönetim Kurulu Başkanı Tevfik Bilgin, Nuh Çimento CEO’su Kamil Gökhan Bozkurt ve Nuh Çimento Yatırım Müdürü İlker Avcı katıldı.

Valimiz Sayın Hasan Basri Güzeloğlu protokol imza töreninden önce yaptığı konuşmalarında; “Bugün İlimiz ve İzmit ilçemiz adına çok önemli ve anlamlı bir buluşmayı sizlerle paylaştığım için bende büyük bir mutluluk duyuyorum.

Eğitim alanında ilimizin her yönüyle gelişen güçlenen fiziksel alt yapısına okullaşmasına Nuh ailesinin yapacağı katkıyı ve protokol törenini sizlerle paylaşmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum.

Kocaeli, ülkemizin sanayileşme, gelişme üretime dayalı stratejik sektörler olarak ülkemizin gücüne güç katma noktasındaki bir büyükşehir olarak, kararlılıkla gelişmesini sürdürürken, insana dayalı gelişmenin en önemli belirleyici faktörü eğitimdir. Her yanıyla ve yönüyle iddialı bir alt yapıyı hem nitelik olarak hem de incelik olarak hazırlamanın ve 2023’e doğru Türkiye’yi taşıyacak hedeflere bu boyutta hazırlamanın çok önemli bir çabası içerisinde.

ÖZEL SEKTÖRLERİN KATKILARINDAN MUTLULUK DUYUYORUZ.

Bizler bunun hazırlanma sürecinde her yanıyla ve her boyutuyla gerek kamusal gerekse yerel yatırımlarla gerçekleştirirken, İlimizde bulunan ülkemize değer katan ve ilimizin gelişmesine zenginlik sunan önemli özel sektör katkılarını almaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz.

Bugün, sizlerle birlikte çok anlamlı buluşmanın parçası ve tarafı olan Nuh Çimento ailesi, İlimizde bugüne kadar, bundan öncede çok önemli eğitim yatırımlarına hem katkıda bulunmuş ve hem de destek olmuştur. Nuh Çimento kurumunun ilimize kazandırdığı, İzmit ilçemizde Nuh Çimento İmam Hatip Ortaokulu, Nuh Çimento Özel Mesleki Eğitim Merkezi, Körfez İlçemizde Nuh Çimento Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Nuh Çimento Vatan Ortaokulu ve İlkokulu, Nuh Çimento Ortaokulu ve İlkokulu ve Dilovası İlçemizde de Çerkeşli Nuh Çimento Ortaokulu bulunuyor.

Aynı zamanda Prof. Baki Komsuoğlu Meslek Yüksek Okuluna, Sağlık alanında Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ve 112 Acil Sağlık Merkezimizde olmak üzere eğitim, sağlık ve sosyal alanda çok önemli yatırımlar ve katkılarla Kocaeli’nde insan ve insana dayalı yaşam kaliteleşmesin de ve insanı gelişme düzeyinin daha iyiye gitmesine çok önemli katkılar sağlıyor.

NUH AİLESİNE TEŞEKKÜR EDİYORUM

Şüphesiz alanında ve sektöründeki çabasının ve öne çıkan ekonomik büyüklüğünün yanına böylesi sosyal katkıları sağlaması da bizler için ve ilimiz için çok önemli ve anlamlı bir değer. Kocaeli Üniversitemize de Diyaliz Merkezini yine Nuh Çimentoyla kazandırmış olduk. Bizde bundan büyük bir mutluluk duyuyoruz. Nuh ailesine, temsilcilerine, hissedarlarına ve ortaklarına çok teşekkür ediyoruz.

Bildiğiniz gibi İzmit merkezindeki Cezaevimiz, çok uzun yıllar kaldırılması düşünülen ve beklenen bir perspektifteydi. Geçtiğimiz aylarda cezaevimizin alanında tahliye sonrasında yıkım gerçekleştirildi ve alan bütünlüğünü yatırım anlamına hazır hale geldi.

İlk günden itibaren Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Fikri Işık olsun, Valiliğimiz, Büyükşehrimiz, İzmit İlçemiz ve bütün kent ve sosyal dinamikleriyle buranın bir eğitim alanı haline gelmesi, cezaevi sonrasında, cezaevine ihtiyaç duyulmayacak bir eğitimi kişiliği ve düzeyi sağlayacak bir irfan yuvası haline gelmesi hedefimiz.

Bu gün bu protokol ve bu imza töreniyle bunu gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Ben cezaevi alanına ilimize ve ülkemize değer katacak böylesi bir eğitim tesisleşmesine dönük ilaveleri için Nuh ailesine teşekkür eden” Valimiz Sayın Hasan Basri Güzeloğlu konuşmalarından ardından İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan’ın kampüs projesi ile ilgili konuşmalarından sonra, Nuh Çimento Yönetim Kurulu Başkanı Tevfik Bilgin ise yaptığı konuşmalarında; “Bu iltifatlar bizim için gurur verici bir olay. 4 Ağustos 1966 yılında Nuh Çimento fabrikası kurulmaya başlanmış, bu fabrikanın ve tesisleri asıl sahibi bu bölgenin sakinleridir. Bizler ve sahipler profesyonel olarak emanetçiyiz. Bunların daha iyiye, daha karlı, daha çevreye duyarlı yararlı bir şekle gelmesi için elimizden geleni gayret gösteriyoruz.

DESTEKLERİMİZ DEVAM EDECEK

Bu fabrikalar ilk kurulduğunda, karın belli bir oranının vakfa aktarılmasını ana sözleşmeye yazmışlar. Dolayısıyla bu fabrika kar ettikçe, belli bir oranı yaklaşık 40’ta bire denk geliyor ve vakfa aktarılıyor. Hayır işlere gücümüz yettiğince devam ettirmeye gayret gösteriyoruz.

Sayın Valimiz sizin bu iltifatlarınız bizi daha da marifetli kılar. Ama ilk önceliğimiz bu kompleksi bir an önce tamamlayıp, sizlerin emrine sunmak. Bu alanın çok önemli bir değer özelliği de buranın cezaevi olması. Cezaevi aslında bir okuldur derler, ama şimdi böyle farklı okul projesi olarak kullanılması elbette bizim isteğimiz. Amacımız inşallah cezaevlerinin azalması, okulların çoğalması dilekleri ile Valimiz Sayın Hasan Basri Güzeloğlu’na teşekkür eden sayın Bilgin’den sonra Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu proje ile ilgili düşüncelerini aktararak, Nuh ailesine bu hayırlı hizmetten dolayı teşekkür etti.

11 MİLYON TL’LİK EĞİTİM KAMPÜSÜNÜN İMZALARI ATILDI

Nuh Çimento Eğitim ve Sağlık Vakfı tarafından yapımı gerçekleştirilecek olan 64 derslikli İzmit Nuh Çimento eğitim Kampüsü; toplam 11 Milyon 200 Bin TL’ye mal olacak. 16 Bin metrekarelik alan üzerinde 3 Bin 500 metrekareye yapılacak olan kampüs, 2017 eğitim öğretim yılında hizmete açılacak. Bodrum, zeminle birlikte 3 kattan oluşacak olan kampüste iki adet okul binası, 24 derslikli İzmit Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Kız Meslek Lisesi), 40 derslikli İzmit Anadolu Lisesi(İzmit Lisesi- İzmit Gazi Anadolu Lisesi), bir adet kapalı spor salonu, çok amaçlı salon, kütüphane ve laboratuvar bulunacak.

Kocaeli’nde 8 okul yaptıran Nuh Çimento, İzmit Yenimahalle’deki yaptıracağı eğitim kampüsünden sonra ilimizde toplamda 11 adet okul yaptırmış olacak. İzmit Lisesi, Gazi Lisesi ve Kız Meslek Lisesi’nin taşınacağı kampüse İzmit Lisesi’nden 707, Diğer iki okulun toplam Bin 440 öğrencisi de bu kampüste eğitim görecek. Yavuz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin laboratuvarı ve kütüphanesi de içinde olacak. 350 kişilik Bin 200 metrekarede 250 kişilik spor salonu olacak.

İzmit Nuh Çimento Eğitim Kampüsünün protokol imzaları Valimiz Sayın Hasan Basri Güzeloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Nuh Çimento Yönetim Kurulu Başkanı Tevfik Bilgin, Nuh Çimento CEO’su Kamil Gökhan Bozkurt ve İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik tarafından hayırlı olsun dilekleri ile imzalandı.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99