CHP’de seçim başlıyor - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

CHP’de seçim başlıyor

CHP İl Başkanı Cihat Altnyuva, parti binasında yapıtığı basın toplantısında 15 Ağustos – 6 Eylül tarihleri arasında yapılacak olan mahalle delege seçimlerinin 12 ilçe başkanıyla değerlendirileceğini söyledi

Cumhuriyet Halk Partisi Kocaeli İl Başkanlığı, kongre sürecini sürdürüyor. Bugün il binasında düzenlenen toplantıda İl Başkanı Cihat Altunyuva ve 12 ilçenin CHP ilçe başkanları bir araya geldi. Kongre sürecindeki plan programın görüşüleceği toplantıyla ilgili Altunyuva, “Delege seçimlerinin mahallelerde nasıl canlandırılacağını görüşeceğiz bugün. Bunun yanında ayın 10’una kadar kongre programlarının belirlenmesini ve görevli olacak arkadaşların belirlenmesini isteyeceğiz” dedi. Altunyuva ayrıca il başkanlığına aday olmayacağını açıkladı.

İl Başkanı Altunyuva’nın başkanlığında gerçekleşen toplantıya İl Yöneticileri Ali Akagündüz, Av. Arzu Türkkal Enç, Emin Oktay, Mustafa Kahraman ve Emre Gümüş, İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya, Kartepe İlçe Başkanı Cumhur Karakadılar, Darıca İlçe Başkan Yardımcısı Mustafa Kemal Pelit, Karamürsel İlçe Başkanı Şinasi Yazar, Başiskele İlçe Başkanı İrfan Keskin, Dilovası İlçe Başkanı İrfan Ertürk, Derince İlçe Başkanı Nihat Değer, Körfez İlçe Başkanı Tuğman Kayalı, Gölcük İlçe Başkanı İsmet İşeri, Gebze İlçe Başkanı Yakup Yılmaz, Kandıra İlçe Başkanı Recep Şenol ve Çayırova İlçe Başkanı Selahattin Kaya katıldı.

Toplantı öncesinde basına demeç veren Altunyuva, “Toplantımızın amacı sürmekte olan kongre süreciyle ilgili bundan sonraki süreci görüşmek ve planlamak. 3 Ağustos’ta sonra eren askı sürecinin ardından listelerin kesinleşmesi için yeni bir sürece girdik. İlçe itirazları değerlendiriyor, il değerlendirecek sonrasında da 12 Ağustos tarihinde kesinleştirilmiş listeleri askıya çıkaracağız. Sonrasında 15’inde delege seçimleri süreci başlayacak. Delege seçimlerinin mahallelerde nasıl canlandırılacağını görüşeceğiz bugün” ifadelerini kullandı.

Açıklamasına devam eden Altunyuva, “İlçe başkanlarımızdan ayın 10’una kadar kongre programlarının belirlenmesini ve görevli olacak arkadaşların belirlemelerini isteyeceğiz. Hangi mahalleden kaç delege seçileceğine dair sayılar yakın bir tarihte genel merkezden gelecek. Çakışmaları önceleyecek şekilde ilçelerde yapılacak seçimlerin takvimlerinin belirlenmesini isteyeceğiz. 15 Ağustos 6 Eylül arasında mahalle delege seçimlerimizi tamamlayacağız. İl kongresiyle ilgili de çalışmalarımız başladı. Yer büyük ihtimalle Atatürk Spor Salonu’nda yapılacak. Tam tarih ise daha sonra belirlenecek” şeklinde konuştu.

Gazetecilerden gelen soru üzerine kongrede başkanlığa aday olup olmayacağı konusunda açıklamada bulunan Altunyuva, “Ben adaylığı düşünmüyorum. İlk önce kongrelerimizi tamamlayalım. Benim hedefim bu. Görevimi balarıyla yerine getirmek ve kongre sürecini demokrasi şöleni olarak tamamlamak istiyorum. Adaylık benim tek başıma verebileceğim bir karar değil. Ben bir siyasi partide faaliyet gösteriyorum. Bu noktada üzerime düşen görevi her kategoride gerçekleştiririm. Bu sade bir üyelik de olabilir, başkanlık da olabilir. Partimizin belirleyeceği başkanın etrafından hepimiz kenetleniriz. Şimdiye kadar iki kez vekaleten de olsa bana başkanlık görevi düştü bu görevleri de başarıyla yerine getirmeye çalıştım, bunun için çalışmaya da devam ediyorum” dedi.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99