PIRELLI’DEN SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK ALANINDA ÖNEMLİ BAŞARILAR! - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

PIRELLI’DEN SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK ALANINDA ÖNEMLİ BAŞARILAR!

Premium lastik sektörü lideri Pirelli, 3 ülkede farklı kurumlar tarafından yapılan değerlendirmelerde çevre dostu ve sürdürülebilirlik çalışmaları nedeniyle dört ayrı başarıya imza attı.

Dünyanın en büyük ve önemli borsalarından Frankfurt Borsası’nın yaptığı değerlendirmede, Pirelli otomotiv tedarikçileri arasında en yüksek sürdürülebilirlik puanını aldı. Frankfurt Borsası’na kote şirketlerin çevre, sosyal sorumluluk ve yönetişim dallarında değerlendirildiği Sustainalytics çalışmasında, Pirelli Çevresel Sürdürülebilirlik kategorisinde 100 üzerinden 99,6, Sosyal kategoride 99, Kurumsal Yönetişim kategorisinde de 97.80 puan aldı.

Şirketler çevre “Çevresel Sürdürülebilirlik” kategorisinde, ürün ve hizmetlerin geliştirilmesinde çevresel faktörlerin entegre edilip edilmediği, tedarik faaliyetlerinin sürdürülebilir olup olmadığı ve ekolojik ayak izi kriterleri açısından değerlendirildi. Şirketlerin müşterileri, tedarikçileri, çalışanları ve genel olarak toplumla ilişkileri ve kurumsal sosyal sorumluluk çalışmaları “Sosyal”, iş ahlakı ve iletişimde şeffaflık ise “Kurumsal Yönetişim” kategorilerinde değerlendirildi.

Diğer ödüller İtalya ve İngiltere’den

Pirelli ikinci başarısını ise İngiltere’de elde etti. AB, OECD ve BM tarafından desteklenen ve büyük uluslararası şirketlerin, kurumsal sosyal sorumluluk ve sürdürülebilirlik projelerini takip eden Londra merkezli Standard Ethics kurumu Pirelli’nin sosyal sorumluluk ve sürdürülebilirlik notunu, EE-‘den EE’ye yükselttiğini açıkladı.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99