Derince 88. parkına kavuşuyor - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

Derince 88. parkına kavuşuyor

Derince’nin 88. parkının yapımı Fatih Mahallesi Bora Sokak’ta devam ederken, Zübeyde Hanım Parkı ve Harikalar Sahili’nde de düzenlemeler sürüyor

Fatih Mahallesi’nde çalışmalar sürüyor

Derince Belediyesi ekiplerinin park alanlarındaki yoğun çalışmaları devam ediyor. Bir yandan mevcut parkların bakım ve onarım işlemlerini yapan ekipler, diğer taraftan ilçede belirlenen öncelik sıralamasına göre yeni park alanları oluşturuyor. Çınarlıdere ve Çenedere gibi önemli mesire alanlarına da sahip olan Derince’deki 88. park Fatih Mahallesi’ne yapılıyor. Fatih Mahallesi Bora Sokak’ta yapımı devam eden park bin 621 m2’lik alanı ile bölge sakinlerine hitap edecek. Oyun grupları, fitness aletleri, oturma grupları gibi temel unsurların yer alacağı parkta peyzaj çalışmalarının tamamlanmasıyla Derince ilçesi 88. parkına kavuşmuş olacak.

 

Zübeyde Hanım Parkı ve Harikalar Sahili

Derince Belediyesi ekipleri ayrıca Deniz Mahallesi’nde yer alan Zübeyde Hanım Parkı ile Harikalar Sahili’nde de çeşitli düzenlemelere imza atıyor. Zübeyde Hanım Parkı’nın düzenli bakımını yapan ekipler ayrıca park alanı içerisinde yer alan Zübeyde Hanım Çeşmesi’ni de elden geçiriyor. Yine Derince’nin en gözde merkezleri arasında yer alan Harikalar Sahili’nde de hummalı çalışmalar sürüyor. İlk olarak Harikalar Sahili’nde yer alan masal kahramanlarını boyayan ekipler sonrasında park genelinde yenileme çalışmalarına imza attı. Derince’de  en çok ilgi gösterilen noktalardan biri olan Harikalar Sahili’ndeki düzenlemelerin ardından park pırıl pırıl bir görünüme kavuşurken, vatandaşlar da memnuniyetlerini dile getirdi.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99