Başkan, “Grup yollarından önce köy içleri yapılacak” - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

Başkan, “Grup yollarından önce köy içleri yapılacak”

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kandıra’nın Merkez Erikli köyünde çalışmalar hakkında bilgi aldı, vatandaşlarla yürüyüş yaptı.

Şehirde ne varsa köyde o olacak hizmet anlayışını kurumunun felsefesi haline getiren Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kandıra’nın Merkez Erikli köyünde vatandaşlarla birlikte yürüyüş yaparak, yol çalışmalarının geldiği noktayı vatandaşlara anlatarak bilgi verdi. AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, AK Parti Kandıra İlçe Başkanı Yunus Özder ve çok sayıda teşkilat üyesinin de katıldığı yürüyüş programına vatandaşlarda katıldı. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun vatandaşlardan gelen istek ve öneri üzeri bundan sonra köylere giden grup yollarının yapıldığı köylerde özellikle yerleşim alanlarının ve iç yollarının yapılacağı müjdesini vermesi, köyde yaşayan vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılandı.

 

“KÖYLERİMİZDE SAMİMİYET VE İÇTENLİK VAR” 

 

Sabah erken saatlerde yapılan ve 7 kilometrelik sağlıklı yaşam yürüyüşü sonrası vatandaşlarla birlikte, köy ürünlerinin ikram edildiği kahvaltı da konuşan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Muhtarımız başta olmak üzere, köy de yaşan kardeşlerimize ve özellikle hanım kardeşlerimiz bizlere gösterdikleri misafirperverlik için teşekkür ediyorum. Yöresel köy ürünleriyle bizleri ağırladılar, kahvaltı ikram ettiler. Köylerimiz de ayrı bir sevgi, samimiyet, saygı ve içtenlik var. Bugün burada AK Parti İl Başkanımız, İlçe belediye başkanımız ve teşkilatlarımızla birlikteyiz. Teknik ekibimiz ve teşkilattaki arkadaşlarımızla eksikleri görüyor, bu ara vatandaşımızla da birlikte oluyoruz. Bazı çalışmalarımızda bir anda 10 ile 20 km arasında yol yapıyoruz. Toz oluşumundan dolayı insanımız sıkıntı yaşıyor. Bundan sonra bu problemin ortadan kalkması için grup yolların geçtiği köylerimizin öncelikli olarak içini yapacağız” dedi.

 

 

KÖY İÇİ TOZLANMANIN ÖNÜNE GEÇİLECEK

 

Köy içi yollarının grup yollarınsan önce asfaltlama veya beton yol yapımının gerçekleşeceğini ifade eden Başkan Karaosmanoğlu, “Bu sayede köylerimizin giriş-çıkışlarında ve köy içlerinde oluşacak tozlanmanın önüne geçmiş olacağız. Bu eksiklikleri yerinde vatandaşımızla iç içe olduğumuz için görüyoruz. Sorunu çeken insanımız bize bu sorunu ifade edince, bizde bundan sonraki projelere özellikle köy içlerinden başlamayı uygun gördük” açıklamasını yaptı. Beylerbeyi- Bağırganlı ve Hacımazlı-Bollu arasında yapılacak 7 Kilometrelik beton yolun köyde yaşayan insanımıza hayırlı olmasını ifade eden Başkan Karaosmanoğlu, “Safalı-Hacımazlı, Gençali, Antaplı, Beylerbeyi, Çerçili, Erikli, Hediyeli ve Safalı köy grup yollarının 20 km’lik asfaltlama çalışmasına başladık. İnanıyorum ki halkımız daha kaliteli bir şekilde ulaşımı sağlayacak” şeklinde konuştu.

 

ŞİFALI SU VE ŞİFAHANE ORATAYA ÇIKIRALICAK

 

Merkez Erikli köyünde ki yürüyüş sonrası bu bölgede yer alan Şifalı su olarak bilinen kaynağın böbrek, bağırsak ve miğde hastalıklarına iyi geldiği ifade ediliyor. Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’da, “Bu köyümüzde şifalı suyumuz var. Kaynağın 200 metre ilerisinde şifahane olduğu ispatlayan kalıntılar var. Bu suyun kentimizde tanınmadığını görüyoruz. Bu suyun çeşitli hastalıklara iyi geldiği söylenmesi nedeniyle kesinlikle araştıracağız ve şifalı suyun tanıtımını gerçekleştireceğiz. Köy yolları da yaptığımız zaman bu suya ulaşım daha da kolaylaşacak” dedi.

 

KANDIRA İLÇEMİZDE 24 SAAT PIRIL PIRIL SUYUMUZ AKIYOR

 

Kandıranın hiçbir köyünde ve mahallesinde susuz bir yerin olmadığını söyleyen Başkan Karaosmanoğlu, “Çok şükür yaz dönemlerinde de bölgemiz su problemi yaşamıyor. Barajımız, arıtmalarımız ve isale hatlarımız yaparak halkımıza 24 saat pırıl pırıl bir su temin ediyoruz. Atık sularımızı da arıtarak deşarj ediyoruz. Bağırganlı’da, Kandıra merkez de ve Cebeci de atıksu arıtma tesislerimizi yaptık. Tüm kadromuzla ve teşkilat üyelerimizle birlikte bu hizmetleri gerçekleştiriyoruz. Kandıra ilçemiz Türkiye’nin en güzel ve sağlıklı ilçelerinden birisi haline geliyor. Eksiklerimizi adım adım ve planlı bir şekilde tamamlıyoruz. Bütün hemşehrilerimize Kandıra ilçemizin bu güzelliklerini göremeye davet ediyorum” hatırlatmasını yaptı.

 

 

 

 

 

 

 

 

“BÜYÜKŞEHİR BELEDİYEMİZ 13 YILDIR HİZMET ÜRETİYOR”

 

AK Parti Kocaeli İl Başkanı Şemsettin Ceyhan’da, “Seçim çalışmalarından dolayı yoğun bir tempodaydık. Böylesi güzellikleri görmek başkanımıza iştirak etmek pek mümkün olmuyordu. Ama bugün Büyükşehir Belediye Başkanımızla beraber vatandaşımızla bir kez daha birlikte oluyoruz. Halkımızla beraber sabah yediden itibaren yürüyüşümüzü gerçekleştirdik. Yürüyüş esnasında teşkilat işleri, köyde yaşayan insanımızla sohbetler gerçekleştirdik. Bizler ve teşkilat üyelerimizle Büyükşehrimizin hizmetlerini ve güzelliklerini gördük. 13 yıldır hizmet noktasında Büyükşehir Belediyemiz başarılı şekilde işlerini yapıyor ve hizmet üretiyorlar” dedi.

 

“GÜCÜMÜZÜ HALKTAN ALIYORUZ”

 

933 kilometrekarelik yeşili, doğası, denizi ve güzellikleriyle insanımızın huzur bulduğu bir ilçe olduğunu söyleyen Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken ise, “Hizmetlerimizi insanımızla birlikte yapıyoruz.  Her zaman söylüyoruz gücümüzü vatandaştan alıyoruz. Onlarla birlikte hizmetleri yerinde insanımızla birlikte görüyoruz. Alnımız açık onların güvenini boşa çıkartacak hiçbir şey yapmıyoruz. Hizmetlerimiz tüm vatandaşlarımıza hayırlı olsun” dedi. Merkez Erikli Köyü Muhtarı Ramazan Ören de, “Büyükşehir Belediye Başkanımız ve ekibine hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum. Bizim ne zaman başımız sıkışsa Başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu hizmet noktasında hemen sorunlarımıza çözüm buluyor. Büyükşehir Belediyemizin tüm birimleri hizmetimizde olması bizleri ayrıca sevindiriyor. Yolarımızın yapımı nedeniyle Başkanımıza ayrıca bir kez daha teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.   

 

 

 

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99