Yukarı Değirmendere Meydan Projesi Hızla Devam Ediyor - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

Yukarı Değirmendere Meydan Projesi Hızla Devam Ediyor

Gölcük Belediyesi Yukarı Değirmendere’de Proje kapsamında gerçekleştirdiği çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Yol üzerinde bulunan elektrik, telefon ve mobese hatlarının yer altına alınmasıyla, ayrıca eski Hamamın bulunduğu alan granit mermer döşenmesiyle Yukarı Değirmendere Meydanına estetik bir görünüm kazandırılıyor. Yukarı Değirmendere Meydanında belediyeye ait Muhtarlık binasının hem eski olması, hem de deprem görmesi dolayısıyla Mahalle Muhtarlığının ve vatandaşlar istekleri doğrultusunda yıkım çalışmalarının ardından yeni muhtarlık binası, çeşitli sosyal aktivitelerin yapılacağı bir alan oluşturulmasıyla meydan güzel bir görünüme kavuşacaktır.

 

Çalışmaların büyük bir titizlikle devam ettiği proje ile hanımlar ve gençlerin vakit geçirebilecekleri sosyal ve fiziki mekanlar, salonlar ve çevre düzenlemeleri ile Yukarı Değirmendere'nin mimarisine uygun hale getirilecek.


Projede incelemelerde bulunan Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş " Oturma alanları oluştu, tarihi hamamın etrafı granit taşlarla döşeniyor. Ayrıca oturma alanları, çocukların oynaması için bir yer ve Amfi Sahne yapılacak. Bu anlamda etkinliklerimizin bir kısmını bu Amfi Sahne'de gerçekleştireceğiz. Ve meydanın çevresi piramit taşlarla çevrilerek, Meydan Projesi kapsamında belirlenen alan komple yenilenmiş olacak. Bu yılın Ekim ayında hayırlısıyla proje tamamlama amacındayız" dedi.

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99