KTO Temmuz Ayı Olağan Meclis Toplantısını Yaptı - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

KTO Temmuz Ayı Olağan Meclis Toplantısını Yaptı

KTO Başkanı Efe, Türkiye’nin kısa bir süre içerisinde güçlü bir hükümete kavuşacağına inandıklarını, iş dünyası olarak buna ihtiyaçlarının olduğunu belirterek, yasal süreç içerisinde güçlü bir hükümetin kurulmasını temenni ettiklerini söyledi.

Körfez Ticaret Odası (KTO) Temmuz ayı olağan meclis toplantısı 29 Temmuz 2015 tarihinde yapıldı. Oda Meclis salonunda gerçekleşen toplantıya KTO meclis üyeleri ve meslek komiteleri üyeleri katıldı.

Konuşmalarını yapmak üzere kürsüye gelen Körfez Ticaret Odası (KTO) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Efe, Körfez Ticaret Odası olarak son günlerde yaşanan terör olaylarını lanetlediklerini belirterek, şehitlere rahmet, yararlılara acil şifalar dilerken, Türkiye’nin birlik beraberliğini koruyarak bu günleri de aşacağına inandıklarını söyledi.

 

Son dönemdeki ekonomideki gelişmelere de değinen Başkan Efe, Kocaeli’nin yılın ilk yarısında yüzde 85 ile vergi tahsilat oranının en yüksek gerçekleştiği il olduğuna değindi. Efe konuşması devamında, “2015 yılının ilk altı ayında, geçen yılın aynı dönemine göre kurulan şirket sayısı % 18,12  artması girişimlerin artması açısından sevindirici. İstanbul Sanayi Odası’nın ikinci 500’de sıralamaya giren firmaları da tebrik ederek başarılarının devamını diliyoruz. Biz özel sektör olarak işlerimizi yakinen takip ediyoruz. Türkiye’nin büyüme hızının beklentiler doğrultusunda gerçekleşme olasılığı devam ediyor.” dedi.

KTO Başkanı Efe,  yurt dışı kardeş oda protokolü imzaladıkları Bulgaristan’da Dobrich Ticaret ve Sanayi Odası’na önümüzdeki günlerde heyet olarak ziyaret edeceklerine değinerek bölgedeki ticaret sektörlerine yönelik iş görüşmeleri de gerçekleştireceklerine değindi.

Temmuz ayı meclis toplantısı komite sunumlarının yapılması ve teklif temennilerin dinlenmesi ile sona erdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99