Valilik kampüsü yaya köprüsü çalışmaları başladı - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli
M. MAMİK İNŞ DOA PAZARLAMA YENİ

Valilik kampüsü yaya köprüsü çalışmaları başladı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Valilik kampüsü önündeki yaya köprüsünün çalışmalarına başladı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Valilik kompleksinin önüne D-100 Karayolu, demiryolu ve yan yolları kapsayacak yaya üst geçidi yapılıyor. Yüklenici firmaya yer tesliminin yapılmasının ardından köprü çalışmalarına başlandı. Çalışma kapsamında valilik tarafında zemin uygulamaları yapılıyor. Yeni yaya köprüsünün hizmete girmesinin ardından eski köprü yıkılacak. Yeni köprü, Valilik kompleksine yaya ulaşımını kolaylaştıracak.

110 METRE UZUNLUĞUNDA

42 Evler yönünden gelen vatandaşlar ile tren istasyonu durağı ve D-100’durağından inen vatandaşlar yaya köprüsü vasıtasıyla karşıdan karşıya rahatça geçebilecekler. 110 metre uzunluğunda 4,5 metre genişliğinde yapılacak olan yaya köprüsü alt yüksekliği 6 metre olacak. Üst geçitte engelliler ve yaşlılar için 5 asansör yer alacak.

 

D-100’DE 4.’ÜNCÜ KÖPRÜ

Yaya köprüsünde 2 yürüyen merdiven, 5 adet de normal merdivenin bulunacak.  Yaya köprüsü çelik üst yapısı eğit gergin askılı olacak. Yaya geçidi Adnan Menderes, Turgut Özal ve Mimar Sinan köprüleriyle benzer olacak. Valilik geçidi İzmit D-100 üstündeki dördüncü yaya köprüsü olacak.

 

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99