Vali Güzeloğlu’ndan Gölcük’e Destek - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

Vali Güzeloğlu’ndan Gölcük’e Destek

Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu başkanlığında Gölcük Belediyesi Meclis Toplantı Salonunda İlçe Yatırımları ve Sorunları hakkında toplantı yaptı.Toplantı’ya Gölcük Kaymakamı Adem Yazıcı, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Cevdet Çal, İlçe Emniyet Müdürü M. Faruk Keskin, ilçenin siyasi parti başkanları, kamuda görev yapan müdürler, STK başkanları ve muhtarlar katıldı.

 

Yapılan toplantının ana teması millete hükmetmek değil, hizmet etmek olup, hesap verilebilir bir kamu yönetimi oluşturmak adına vatandaşlarımızdan gelen istekleri dikkate alarak Kocaeli’nin ve Gölcük’ün gelişmişlik noktasında daha da ileriye gitmesidir.

 

Vali Güzeloğlu İlçe Genelinde Yapılan Bu Toplantılarla Yatırımları Daha Çabuk Hayata Geçireceğiz

 

İlçe Yatırımları ve Sorunları ile ilgili toplantıda, Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu “ Kocaeli Türkiye’nin ekonomik çeşitlilik anlamıyla çok önemli bir şehri. Sanayinin merkezi olmakla birlikte, Türkiye’nin dış ticaretine çok önemli katkısı olan bir şehrimiz. Kocaeli’nin en önemli ilçelerinden biri olan Donanma Kenti Gölcük birçok hizmet alanında merkez konumunda. Yapmış olduğumuz bu tür ilçe toplantılarıyla Kocaeli’nin gelişmişlik seviyesi daha ileriye taşıma amacındayız.Bu anlamda İlimizde ve ilçelerimizde yapılan yatırımların en önemli amacı vatandaşlarımızın mutlu olması ve ilçelerdeki yatırımların daha üst seviyelere çıkmasını sağlamak. Siyasi partilerimizin, esnaflarımızın, STK’ların, muhtarların düşüncelerinin bizler için çok ayrı bir yeri var. Hep beraber iletişim içinde olarak insanlarımızın mutluluğu için ortak amaçlar uğruna hizmet vermek bir görevimiz. Bunun için Kocaeli’de yapılmış ve yapılmakta olan yatırımlara hız vererek hizmet noktasında üst noktaya ulaşmak en büyük arzumuz. Önümüzdeki günlerde vatandaşlarımızın yatırımlar hakkında bilgi alabileceği, yapılan çalışmaları rahatlıkla görebileceği web portalını hayata geçireceğiz. geçireceğiz. Açılan Portal ile vatandaşlarımızın istek ve taleplerini alabileceğiz. Bizim  gözden kaçırdıklarımız vatandaşlarımız bağlı bulundukları muhtarlıklara ve onlarda bize iletecekler. Bu portala yazılacak her bir istek ve sorunla anında ilgilenilecek ve gereği en kısa sürede yapılacaktır” dedi.

 

Kaymakam Adem Yazıcı Projelerden Bahsetti

 

Toplantıda Gölcük Kaymakamı Adem Yazıcı devam eden yatırımlar hakkında açıklamalarda bulunarak “ Halihazırda devam eden mevcut 8 proje olduğu Kaymakam Yazıcı tarafından belirtildi. Eğtime her zaman önem verdiklerini, ilçemizin merkezinde bulunan Gazi İlköğretim arsasının yıkılmasına karşılık 5 okul yapılması hakkında çalışmalar kapsamında 4 okulumuz tamamlanmış durumda. Kalan son okulumuz olan Çiftlik İlköğretim Okulu’nun yapımı da tamamlanmak üzere.Başka bir projemiz olan Fen Lisesi Öğrencilerinin Kalabileceği 300 kapasiteli bir Yurdu  Eylül ayı itibariyle Gölcüğümüze kazandıracağız. Şirinköy’de yer alan kalıcı işyerlerinden birini İmam Hatip Ortaokuluna çevirip, yeni eğitim-öğretim yılına yetiştireceğiz Ayrıca Adliye Sarayı İnşaatımız, Sevgi Evleri Projesi, tarımsal projeler kapsamında Hisardere ıslah projelerimiz devam etmekte” dedi

 

Başkan Ellibeş Amacımız Her zaman Gölcüğe Hizmet Etmektir

 

Yatırımlar hakkında bilgi veren Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş “ Gölcüğümüzün gelişmişlik düzeyini artırmak için her zaman elimizden gelen gayreti gösteriyoruz, göstermeye de devam edeceğiz. Hayata geçirmiş olduğumuz projeler ile de bunu gösteriyoruz. Bu anlamda yapmış olduğumuz Hisareyn Kapalı Pazar yerini, İhsaniye Çiftlik mahallesi kafeterya ve park alanını, Gölcük Merkezde Katlı Otopark Projesini, Hisareyn bölgesinde Dere Islah Çalışmalarını, Eski yalı mahallesinin tarihi dokusunu tekrar canlandırmak adına Yalı Evleri Projesini, Yukarı Değirmendere ve Saraylı Meydan ve Çevre düzenlemesini, Türkiye’nin en iyi tesisi olan ve Türkiye Koşularının yapıldığı Rahvan At Yarışları Konaklama Tesisi Projesini, İhsaniye Çiftlik mahallemizde gençlerimize ve sporu sevenlere İhsaniye Spor Kompleksini, Yazlık mahallesinde Kültür Konağı Çevre düzenlemesi çalışmalarını, Devlet Hastanesi Fizik Tedavi Merkezini kazandırmak için yapılan çalışmayı, Prestij cadde düzenlemeleriyle gölcüğümüze güzel bir görünüm kazandırmak amacıyla yapılan çalışmaları, Gölcük Merkez Tünel Geçişi Projesiyle İlçemiz Trafiğini rahatlatmak için yapılan projeyi ve Hisardere Köprülü kavşağı projesini hayata geçirdik, geçirmeye de devam ediyoruz. Bu anlamda bahsettiğim Projeler çok büyük bir kısmı bitmiş olup, devam eden yatırım ve projeler ivedilikle hayata geçirilmeye devam ediyor. Ayrıca Kentsel Dönüşüm alanında Gölcüğümüze güzel bir görünüm kazandırmak ve çok daha güzel, yaşanabilir bir yer oluşturmak adına, Gazi İlköğretim Okulu ve çevresinde, Deniz Evler Bölgesinde ve Sanayi Sitesi Bölgesinde Kentsel Dönüşüm çalışmalarına başladık. Sanayi sitesi bölgesi esnafımızı mağdur etmemek amacıyla, Hisareyn Sanayi Sitesi Bölgesine taşınması anlamında çalışmaları yapıyoruz. İnanıyorum ki yapacağımız bu projeler bir domino etkisi yaparak, kentsel dönüşüm alanında Gölcüğümüzün birçok bölgesinin Kentsel Dönüşümle kavuşmasını sağlayacak” dedi.

                                                                   

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99