Spor Okulları’nda yaz başka geçiyor - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

Spor Okulları’nda yaz başka geçiyor

Spor Okulları yaz sezonunda çocukları sporun dostluğunda yalnız bırakmıyor

 Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin 12 ilçede ücretsiz olarak hayata geçirdiği Spor Okulları, yaz dönemi faaliyetlerini aralıksız sürdürüyor. Çocuklar, bir yandan sporun beş ayrı branşındaki eğitimlerini sürdürürken diğer yandan da tatil süresince zamanlarını en iyi şekilde geçirme fırsatı buluyor. Bu durumdan en büyük mutluluğu ise hiç kuşkusuz veliler duyuyor.

 

12 İLÇEDE 16 SPOR TESİSİNDE

Spor okullarının yaz dönemi dolu dolu geçiyor. Çocuklar 12 ilçede ve 16 spor tesisinde uzman spor eğitmenleri gözetiminde masa tenisi, basketbol, voleybol, tenis ve cimnastik branşlarında eğitim alıyor. Bu branşlara bu yıl yüzme de eklendi. Çocuklar sıcak yaz günlerinde yüzme branşında da eğitimlerini sürdürüyor. Yüzme branşına 7-14 yaş arasındaki çocuklar katılabiliyor. Branşın dersleri Sanayi Mahallesi ve Plaj Yolu’ndaki Büyükşehir Belediyesi’ne ait Yüzme Havuzlarında gerçekleştiriliyor.

 

AİLELER MUTLU

Spor Okullarının ücretsiz olmasının yanı sıra çocukların spor tesislerine ulaşımını da yine Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ücretsiz karşılıyor. Çocuklarının yaz aylarında da, uzman eğitmenler gözetiminde, ücretsiz spor eğitim alması hiç kuşkusuz velileri oldukça mutlu ediyor. Bunun yanı sıra çocuklarının güvenli ve yine ücretsiz bir şekilde bu spor tesislerine taşınmaları da velilerin takdirini toplayan unsurlar arasındaki yerini alıyor.

 

VALİ İHSAN DEDE İLKÖĞRETİMDE CİMNASTİK KEYFİ

Yaz döneminde spor okullarına evsahipliği yapan tesislerden birini de İzmit Vezirçifliği’ndeki Vali İhsan Dede İlköğretim Okulu’nun spor salonu oluşturuyor. Okulun öğrencileri ve yine bu okulun çevresinde oturan çocuklar hafta içi hergün 12.00 ile 16.00 arasında okulun spor salonunda cimnastik eğitimi alıyor. 6-8 yaş arasındaki öğrenciler başta cimnastik branşının temel kaidelerinin yanı sıra duruş ile düz ve ters takla eğitimlerinden geçiyor.

 

ULUSLARARASI FUARI MERKEZİ SPOR OKULLARININ GÖZDESİ

Spor Okulları’nın yaz dönemindeki gözde tesisleri arasında İzmit’teki Uluslararası Fuar Merkezi önemli bir yer teşkil ediyor. Büyükşehir Belediyesi, Mayıs ayında gerçekleştirdiği Spor Şenliği kapsamında fuar alanını adeta bir spor kompleksi haline çevirmişti. Şenliğin ardından alan bu haliyle korunarak Spor Okullarının yaz dönemi için tahsis edildi. Spor Okulları öğrencileri burada basketbol ve voleybol branşlarında eğitim alıyor.

 

KAYITLAR SÜRÜYOR

Spor Okulları’nın yaz sezonu kayıtları ise devam ediyor. Spor Okulları’ndan yararlanmak isteyen öğrenciler, Büyükşehir Belediyesi’nin resmi internet sitesi olan www. kocaeli.bel.tr adresi üzerinden başvuru formlarına ulaşabilir. Bu linkte ücretsiz spor okulları öğrenci başvuru formunun yanı sıra Toplum Sağlığı Merkezleri ya da Aile Hekimliklerinden alınması gereken sağlık raporlarının formları da yer alıyor. Formları eksiksiz dolduran velilerin  evraklarını Spor Okulları’nın faaliyet gösterdiği merkezlere ulaştırması gerekiyor. Yüzme branşını tercih eden öğrenciler için havuzların programları, havuz kurallarını içeren yazı ile Spor Okullarının faaliyet gösterdiği spor merkezlerine de yine aynı linkte yer alıyor.

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99