Meteorolojiden 'Çöl Sıcakları' Uyarısı - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

Meteorolojiden 'Çöl Sıcakları' Uyarısı

Beklenen sıcak hava dalgası geliyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü Hava Tahmin Uzmanı, "Yüksek sıcaklıklar cuma gününden itibaren kendini göstermeye başlıyor." dedi

YAĞIŞ YOK

Hafta ortasından itibaren sıcaklık ve kuru bir havanın yurdumuzu etkilemesini beklediklerini kaydeden Meteoroloji Genel Müdürlüğü Hava Tahmin Uzmanı Yavuz, "Yurdun genellikle parçalı bulutlu olduğunu görüyoruz. Önemli bir yağış yok." diye konuştu.

SICAKLIKLAR ARTIYOR

Önümüzdeki günlerde yağış beklenmediğini ifade eden Yavuz, "Yüksek sıcaklıklar cumadan itibaren kendini göstermeye başlıyor. Ankara'da sıcaklıklar bugün 33 dereceyken cuma günü 36 dereceye çıkmasını bekliyoruz. İç Anadolu bölgesi genelinde 35-36 derece civarında, Ege'de ise 33-35 derece civarında, Marmara 33-34 derece kadar çıkıyor sıcaklıklar." diye konuştu.

40 DERECEYE KADAR ÇIKACAK

Hafta sonu yurt genelinde yağış olmadığını ifade eden Yavuz, "Cumartesi ve pazar günü sıcaklıkların yurt genelinde etkili olmasını beklemekteyiz. Önümüzdeki 3 gün boyunca Türkiye genelindeki önemli meteorolojik hadise yüksek hava sıcaklıkları ve iç bölgelerde 35-36 derece, güney bölgelerde 40 derece kadar sıcaklıklar artıyor. İstanbul, parçalı az bulutlu, sıcaklıklar 29-30 derecelerinde civarında hafta başında 32-33 dereceye çıkmasını bekliyoruz. Ankara'da ise hafta sonu oldukça yüksek sıcaklıklar hakim, cuma gününden itibaren 36-37 derece Ankara genelinde hakim olacak. Yağış beklemiyoruz." ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99