Adliyeye rüşvet operasyonu - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

Adliyeye rüşvet operasyonu

alınan rüşvet ihbarı üzerine harekete geçen Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı, Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Müdürlüğü (KOM) ekiplerince birlikte Kocaeli Adliyesi'ne operasyon düzenledi.

 

GÖZALTI SAYISI:6

İcra dairesindeki memurları dışarı çıkaran ekipler, memurların bilgisayarlarında ve işlem yaptıkları evraklar üzerine inceleme başlattılar. Yapılan incelemeler sonrasında gözaltına alınan 7.İcra Dairesi Müdürü Muhlis Ayhan, müdür yardımcıları U.T., V.B. ve kalem çalışanları Ş.O., O.D. ve H.K. Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. 6 kişi gözaltına alınırken ekiplerin adliyedeki aramaları ise akşam saatlerine kadar sürdü.

 

BAŞSAVCI'DAN AÇIKLAMA

Konu ile ilgili açıklama yapan Kocaeli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Küçük, “İcra Dairelerimiz’den birinde rüşvet alındı iddiası ihbarı üzerine, Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafından yapılan bir operasyon sonucu bir müdür iki müdür yardımcımız ve 3 tane memurumuz şu anda gözaltında. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor. Detaylı bilgiyi yarın vereceğiz” dedi.

 

SEVK EDİLECEKLER

Açıklamaların ardından gözaltına alınan icra dairesi memurları polis eşliğinde araçlara bindirilerek ifadelerinin alınması için Kocaeli Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. KOM ekiplerinin Kocaeli Adliyesi'ndeki aramaları devam ederken, yapılan incelemelerde bazı dokümanlara ve bilgisayar harddisklerine el konulduğu öğrenildi. Gözaltına alınan memurların ifadelerinin alınmasının ardından adliyeye sevk edilmesi bekleniyor.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Mağdur - 22 Mart 2023 06:03
Bizde bu icradan mağdur olan tarafiz kaç defa düzeltilmesini istedim kimse yardımcı olmadı olmakta istemiyorlar

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99