Köken; “Sahillerimiz, güney sahillerini aratmıyor” - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

Köken; “Sahillerimiz, güney sahillerini aratmıyor”

Hafta sonları tıka basa dolan Kerpe, Kefken, Kovanağzı, Cebeci, Bağırganlı, Sarısu plajları hakkında değerlendirmede bulunan Başkan Ünal Köken, “Sahil şeridindeki yollar asfaltlandı, sokaklar köy görüntüsündenuzaklaştı, sahillerimiz güney sahillerini aratmıyor” dedi.

Yaz mevsiminin doyasıya tadını çıkartan vatandaşların adresi Kandıra sahilleri oldu. Özellikle İstanbul ve Marmara bölgesinden binlerce vatandaş, Kandıra’nın Kerpe, Kefken, Kovanağzı, Cebeci, Bağırganlı, Sarısu plajlarını tercih ediyor. Plajlarda güney sahillerini aratmayacak görüntüler oluşuyor. Sahiller hakkında değerlendirmede bulunan Belediye Başkanı Ünal Köken, sahilleri ziyaret eden vatandaşların, modern görünüm için teşekkür ederek geri döndüklerini söyledi.

TEK AMAÇIMIZ GÜZELLİKLERİ KORUMAK

Cebeci sahilinin son hali ile harika olduğunu belirten Başkan Köken, sahillerde çalışmalarda destek veren Büyükşehir Belediye Başkanı ibrahim Karaosmanoğlu’na da teşekkür etti. Başkan Köken, “7’den 70’e vatandaşımızı sahillerde yüzlerindeki tebessümle görmek bizi mutlu ediyor. Tek amacımız bu güzellikleri korumak ve geliştirmek. Onun için ekiplerimizin ve gönüllülerimizin burada gösterdikleri özveri takdirle karşılanmalıdır” açıklamasında bulundu.

EKONOMİK OLARAK DA KALKINACAĞIZ

Bölgenin gelişmesine bağlı olarak esnafın işlerinin artmasıyla bölge halkının ekonomik olarak kalkınmasına katkı sağlandığını belirten Başkan Köken, “Bölgedeki vatandaşlarımızın turizmin gelişmesi sayesinde ekonomik olarak ilerleme kaydetmesi bizi mutlu etmektedir. Bölgenin cazibe merkezi olması da bizi ayrıca sevindirmektedir. Haftalık sahillerimizde yaşayan esnaf ve vatandaşlarımız fikir alışverişinde bulunuyoruz. Projeleri bölge insanımızı istekleri doğrultusunda oluşturuyoruz” açıklamalarında bulundu.

 

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99