Kartepe’de kontrolsüz menfezler yıkılıyor - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

Kartepe’de kontrolsüz menfezler yıkılıyor

Kartepe Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü, belediyenin kontrolü dışında kaçak yapılmış kutu menfezleri yıkıyor.

Kartepe Belediyesi mevsim normalleri üzerindeki yağışlarda yaşanan sel felaketinin nedenlerine yönelik çözümleri uygulamaya devam ediyor. Bu kapsamda Kartepe Belediyesi ilgili müdürlükleri sel bölgelerinde yaptığı incelemeleri kapsamında ilçe genelindeki derelerin debilerini taşımayan menfezleri mercek altına aldı.

Kartepe Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü’ne bağlı ekipler belediye kontrolü dışında izinsiz yapılan ve mevcut derenin aşırı yağışlarda debisini taşımayan menfezlerin yıkımlarını gerçekleştirmeye başladı. Belediye ekipleri 775 sayılı Gecekondu Kanununun 18. Maddesi uyarınca Eşme Mahallesi Eşme Deresi üzerinde Çekok Gıda Sanayi ve Ticaret Aş tarafından yaptırılan 7x8 ebatındaki izinsiz (kaçak) betonarme kutu menfezi yıktı.

 

Eşme Deresi üzerindeki menfezin yıkılmasından dolayı hiçbir mağduriyet yaşanmadığını belirten Yapı Kontrol Müdürü Mustafa Kasımoğlu, “Belediyemiz kontrolü dışındaki menfez yıkımlarına başladık. Çekok firmasının da mağdur edilmemesi için alternatif yol ile soğuk hava deposu ile derenin karşısında açık depolama alanına ulaşımda sağlandı” dedi.

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’in talimatı ile selin zararlarını önlemeye yönelik gereken düzenleme ve tedbirlerin ivedilikle uygulanmaya başladığına dikkat çeken Müdür Kasımoğlu, “İlgili kurumlarla koordineli çalışmalarımız ve üzerimize düşen sorumluluklar çerçevesinde kontrollerimiz aralıksız sürecek. Bu konu da özellikle kaçak menfezler başta olmak üzere olası bir sel felaketine karşı önleyici ve olumsuz etkilerini azaltıcı çalışmalarda bulunacağız” dedi.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99