KOTO’nun iftarlarına 3 bin kişilik final - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

KOTO’nun iftarlarına 3 bin kişilik final

KOTO’nun Kocaeli iş dünyasını buluşturan 7 ilçede 7 iftar programlarının finali İzmit’te gerçekleşti. 118 yıllık tarihiyle Kocaeli’nin en geniş kurumsal ailesine sahip olan KOTO, İzmit iftarında yaklaşık 3 bin kişi ağırladı

Kocaeli’nin ticari hayatına liderlik eden Kocaeli Ticaret Odası’nın, bu yıl da üyelerinin yoğun ilgisiyle gerçekleştirdiği 7 ilçede 7 iftar programlarının finali, İzmit’te yapıldı. KOTO Sosyal Tesisleri Beyt’ül Kebap Restaurant’ta gerçekleşen dev organizasyon, Kocaeli iş dünyasını, siyaset ve bürokratlarla buluşturdu.

 

PROTOKOL İFTARDAYDI

KOTO Meclis Başkanı Bülent Karagöz ve KOTO Yönetim Kurulu Başkanı Murat Özdağ’ın, yönetim kurulu üyeleri, meclis üyeleri, İl Kadın ve İl Genç Girişimciler İcra Kurulu üyeleri ile birlikte ev sahipliği yaptığı İzmit iftarına; Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, babası Abdulkadir Güzeloğlu, AK Parti Kocaeli Milletvekilleri R. Sezer Katırcıoğlu, Cemalettin Kaflı, HDP Kocaeli Milletvekili Haydar Konca, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Küçük, KOÜ Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Haluk Görgün, Baro Başkanı Sertif Gökçe, İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu, Körfez Kaymakamı Hasan Hüseyin Can, Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Tahir Büyükakın, AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü İlhan Aydın, KOSGEB Müdürü Ertuğrul Çetinkaya, MARKA Genel Sekreteri Şevki Kırıcı, Ticaret İl Müdürü Veysi Uzunkaya, TÜİK Bölge Müdürü Zeki Bostancı, İl Kültür Turizm Müdürü Adnan Zamburkan, İl Defterdar Vekili Erdoğan Taşcan, Vergi Dairesi Başkanı Erhan Coşkun, İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Şenol Ergüney, BBP İl Başkanı Nihat Yıldız, SP İl Başkanı Sinan Ejderoğlu, Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Çetin Gürol, Kocaeli Sanayi Odası Meclis Başkanı Hasan Tahsin Tuğrul, Kocaeli Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, Körfez Ticaret Odası Meclis Başkanı Güngör Ayhan, Körfez Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Efe, TÜMSİAD Başkanı Erdoğan Yılmaz, Mimarlar Odası Başkanı Arsal Arısal, Kocaeli Kent Konseyi Başkanı Abdullah Köktürk, İlim Yayma Cemiyeti Başkanı Feyzi Utaş, KASİAD Başkanı Mehmet Tabak, MÜSİAD Başkanı Celal Ayvaz, Genç Kocaelililer Derneği Başkanı Sedat Köse, Atılımcı İşadamları Derneği Başkanı Ulaş Erenkaya, İZGİAD Başkanı Yusuf Erenkaya, İKM Başkanı Ahmet Emre Aydın, KATSİAD Başkanı Celalettin Kırboz, BAŞSİAD Başkanı Barış Arat, MARSİAD Başkanı Bahri Odabaş, komşu illerin sanayi ve ticaret odalarının temsilcileri, kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri, başkanları, STK temsilcileri, hemşehri derneklerinin temsilcileri ve oda üyeleri katıldı.

 

‘BİZ KOŞMAK İSTİYORUZ

KIRMIZI ÇİZGİLERİ TURUNCUYA ÇEVİRİN’

Ramazan ayının manevi hazzı içerisinde hep birlikte açılan oruç sonrası konuklarına hitap eden KOTO Başkanı Murat Özdağ, Kocaelili tüccarın dürüst ve çalışkanlığı ile ön planda olduğunu vurgulayarak, tacirlerin pozitif ayrımcılığa tabi tutulması gerektiğini söyledi. FIFA’nın yıldız oyunculara daha müsamahalı olunması yönünde aldığı kararı örnek göstererek, “Türkiye ekonomisine katkı sağlayan tacirin de pozitif ayrımcılığa tabi tutulması gerektiğini düşünüyoruz” dedi. “Bizler üreten, ürettiğini pazarlayan ve markalaşan işadamları olmalıyız. Bunun için de koşmak istiyoruz” ifadelerine yer veren Başkan Özdağ, “Hızlı bir uzlaşmayla kırmızı çizgilerin en azından turuncuya çevirerek hükümetin kurulması gerekiyor. Bizim de kurulacak olan yeni hükümetimizden beklentilerimiz çok net ve açık. Dünyanın ilk 10 ekonomisinde bulunan ve bize rakip olan ülkeler iş dünyasına iş yapabilme kolaylığı anlamında ne veriyorsa bizler de onu bekliyoruz” şeklinde konuştu. Başkan Özdağ, konuşmasının sonunda, odanın üye odaklı hizmetlerini anlattı.

 

‘SİZLERİN BEKLENTİLERİNİ KARŞILAMAK

ÖNCELİKLİ GÖREVİMİZDİR’

Başkan Özdağ’ın akabinde kürsüye çıkan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Yoksul vatandaşlarımızın evlerine gidin, sofralarına konuk olun” nasihatinde bulundu. İzmit iftarının son konuşmasını gerçekleştiren Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu ise, “Tüccarın beklenti ve isteklerini yerine getirmek en öncelikli görevimiz ve ödevimizdir” diyerek şu ifadelere yer verdi; “13 bin 500 üyesiyle 1897’den beri Kocaeli ve ülkemizin gelişmesi için çok büyük katkılar sunan, Kocaeli’nin kent kimliğini çok daha güçlü kılan ticaret odamızın siz değerli üyeleri hepinizi saygı ve sevgiyle kucaklıyorum. Rızkın 10’da 9’u olan ticarette emeğiyle, alın teriyle yer alan, bu konuda gayret gösteren, kazanırken kazandıran, ilimiz ve ülkemize istihdam sağlayarak çok büyük hizmetler yapan ticaret odaları kentlerin vazgeçilmez dinamikleridir. Tacirlerimizin önünü açmak, beklentilerini karşılamak ve hizmetlerinde olmak hepimizin öncelikli görevidir. Zorluklarınızı gidermek, önünüzdeki engelleri kaldırmak temel önceliğimiz. Kocaelili tüccarımız da birlik ve beraberliğiyle, ticaretin tüm kurallarına uygunluğuyla örnek teşkil etmektedir.”

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99