Şeker; Faturayı Vatandaşa Çıkarmak Yanlış Olur - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

Şeker; Faturayı Vatandaşa Çıkarmak Yanlış Olur

Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker Ramazan programları çerçevesinde Gölcük'ü ziyaret etti. Milletvekili Şeker'e, Ak Parti Gölcük İlçe Başkanı İdris Alp, Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş ve partililer eşlik etti. Şeker, ilçedeki ziyaretlerinde bazı konulara değindi ve şu açıklamalarda bulundu;

"Vatandaş da kusur veya hata bulmak çok yanlış. Seçim sonucunu parti organlarımızım hepsi her düzeyde istişare ediyor. Mutlaka Ak Parti olarak hatalarımız eksiklerimiz oldu. Bunları tespit edip tekrarlamamak durumundayız"

 

YUNANİSTAN'IN HALİ ORTADA
Emekli maaşları yeterli olmadığını biliyorum ama Türkiye'nin de gerçekleri var. Ülkemizde emekli maaşı alanların sayısı 11 Milyonun üzerinde. Normalde maaşlardan yapılan kesintilerle emekli maaşlarının ödenmesi gerekiyor ama maalesef ülkemizde bu çark bu şekilde dönmüyor, önceki hükümetlerin yaptI
ığı yanlış uygulamalar yüzünden ciddi bir açık var. Dünya standardı, 1 emekliye karşılık 4 çalışan ama bizim ülkemizde bu rakam 1 emekliye karşı 1.8 çalışan yani yarısı bile değil. Bakın Yunansitan'ın hali ortadadır.

 

ASGARİ ÜCRET KONUSUNDA BEN YAPTIM OLDU DEME ŞANSINIZ YOK
Asgari ücret konusuna gelince, bu hükümetin tek elinde olan bir şey değil. Ben yaptım oldu deme şanşınız yok. Ortada bir masa var ve bu masanın etrafında çalışanın temsilcisi var, hükümetin temsilcisi var, işverenin temsilcisi var. Bu organlar oturum ortak karar alıyor. Bugün asgari ücret 2000 tl olsun, işsizlik rakamlarında patlama olur. Muhalefet bu tür popülist politikalarla gülünç duruma düşüyor.

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99