Körfez Belediyesinden Güvercin Kurtarma Operasyonu - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

Körfez Belediyesinden Güvercin Kurtarma Operasyonu

Körfez Belediyesi ekipleri, çözüm masasına gelen talepler doğrultusunda Esentepe Mahallesinde elektrik direğinde mahsur kalan yaralı güvercini kurtararak hayatta kalmasını sağladılar.

Olay Yerine Anında İntikal Edildi
Esentepe Mahallesinde bulunan elektrik direğine konan ve ayağındaki ipin tellere dolaşmasıyla güvercin elektrik tellerinde yaşam savaşı verdi. Güvercinin bulunduğu yerde uzun süre kanat çırptığını fark eden vatandaşlar, durumu hemen Körfez Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bildirdi. İhbar üzerine olay yerine gelen belediye ekipleri durum tespit çalışması gerçekleştirdikten sonra Sedaş ile iletişim haline geçti.

 

Güvercin Ekipler Tarafından Kurtarıldı
Belediye ekipleri tarafından gözetim altında özverili çalışmaların ardından kurtarılan güvercinin ayağının ezik olduğu tespit edildi. Bakımevine götürülen yaralı güvercini ilgililer tedavi altına aldı. Gerekli tedavinin uygulanmasının ve iyice iyileşmesinin ardından güvercin tekrar doğaya bırakılacak.
Körfez Belediyesi Zabıta ekipleri, yaralı bir güvercini kurtarmanın gönül rahatlığı içinde olduklarını belirterek ”Duyarlı olmasaydık, yararlı güvercin, yüksek gerilim hattında kurtarılamayacaktı. Sadece insanlara değil her türlü canlıya karşı görev yapıyoruz” şeklinde konuştular.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99