Başiskele'de Fabrika yangını - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

Başiskele'de Fabrika yangını

Kocaeli'nin Başiskele ilçesinde bulunan bir kimyasal fabrikasında çıkan yangın kısa sürede büyüdü. Sahur saatinde başlayan yangın sabaha karşı kontrol altına alına bildi

Yeni Gölcük Yolu'nda bulunan Yıldırımlar Metal fabrikasında yangın çıktı

Yeni Gölcük Yolu'nda bulunan Yıldırımlar Metal adlı fabrikada yangın çıktı. Yangının ardından fabrikada ardı ardına patlamalar yaşandı. İtfaiye ekipleri yangına müdahale ederken fabrikanın bahçesinde bulunan yanıcı madde yüklü tankere yangının sıçramasını engellemek için yoğun çaba sarf etti fakat tankın patlamasıyla bir itfaiye aracı kullanılamaz hale geldi. Yangın esnasında Gebze ve TÜPRAŞ da dahil bir çok yerden araç istendi.

ZOR OLDU

Mevcut yangın Yıldırımlar Metal Fabrikasının arkasında bulunan İspet geri dönüşüm fabrikasına da sıçradı. Solvent tanklarının bulunduğu öğrenilen fabrikaya itfaiye ekipleri müdahale ederken güçlük yaşadı. Ayrıca 41 EP 100 plakalı itfaiye aracı yangının içinde kaldı ve kullanılamaz hale geldi.

 

İTFAİYE ARACI DA YANDI

Yıldırımlar Metal adlı fabrikada çıkan yangında itfaiye aracı kullanılamaz hale geldi. Değeri 1 milyon 750 bin euro olan itfaiyenin en değerli aracı, fabrikanın bahçesinde bulunan solvent tankının bir anda patlaması sonucu itfaiye erleri kendilerini bir anda patlamanın ortasında buldu. Patlamada itfaiye erleri şans eseri yaralanmazken itfaiye aracı kullanılamaz hale geldi.

 

8 MİLYON DOLARA SİGORTALI

Yangının başladığı ve kül ettiği Yıldırımlar Metal Fabrikası'nın 8 milyon dolara Aksa Sigorta'dan sigortalı olduğu öğrenildi.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99