GTO Başkanı Aslantaş'tan DDC Makinaya Ziyaret - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

GTO Başkanı Aslantaş'tan DDC Makinaya Ziyaret

İMES Makineciler OSB'de faaliyete başlayan DDC Makina, açılış öncesi iş insanları ve kurum temsilcilerini ağırlamaya Devam ediyor ,Gebze Ticaret Odası (GTO) Başkanı Abdurrahman Aslantaş'ı ağırladı.

ÖZTÜRK'Ü TEBRİK ETTİ

GTO Başkanı Aslantaş, DDC Grup bünyesinde yer alan DDC Makina'ya nezaket ziyaretinde bulundu. DDC Grup Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Öztürk tarafından fabrika girişinde karşılanan Aslantaş, fabrikayı gezdi. Dört dönüm kapalı alana sahip olan , ihracat ağırlıklı çalışan DDC Makina'nin bölgemize ve Türk sanayisine hayırlı olmasını dileyen Aslantaş, iş insanı Muhammet Öztürk'ü yatırımından ve istihdam yaratacak bir hamle yaptığı için tebrik etti.

 

KALİFİYE ELEMAN SORUNU VAR

Fabrikanın kuruluşu ve imalatı konusunda bilgiler alan ve memnuniyetini dile getiren GTO Başkanı Abdurrahman Aslantaş'la , daha sonra ihracat ve imalat konularında fikir alışverişinde bulunuldu.  DDC Grup Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Öztürk ve grup yöneticileri tarafından bilgilendirilen Aslantaş, Öztürk'ün yatırımının bölge için çok önem taşıdığını dile getirirken, '' Odamızda 42 meslek komitesi var. Toplantılarına katılıyorum ve başlıca sorunlarını dinliyorum. Hepsinin öncelikli sorunu kalifiye eleman, mavi yakalı personel.  Bunu aşabilirsek , istihdama ağırlık verirsek bölge ve ülke sanayimize çok önemli bir katkı sunmuş olacağız. '' dedi.

ddc2

DDC MAKİNE ÇOK İSABETLİ

Başkan Aslantaş daha sonra '' GTO olarak  bugüne  kadar yatırımcı  ve girişimci iş insanlarımızı destekledik. Desteklemeye de devam ediyoruz. Bugün DDC Makina'yi gezince çok mutlu oldum, sizleri tebrik ediyorum. Buradan dünyaya ihracat yapılacak olması ise ayrıca bir mutluluk. Başarılar diliyorum, hayırlı olsun. DDC Makine bölgemiz için çok isabetli bir yatırım olmuş. '' şeklinde konuştu.

 

ÖZTÜRK, BİLGİLER VERDİ

GTO Başkanı'na DDC Makina'nin  faaliyetlerini,  hedeflerini  ve DDC Grup'u anlatan DDC YK Başkanı Öztürk ise, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Muhammet Öztürk, '' Sizi fabrikamızda görmekten ve misafir etmekten  onur duyduk. Engin tecrübe ve önerilerinizden yararlanmak isteriz. Fabrikamızın açılışına hazırlanıyoruz. İnşallah ülke ekonomimize katma değer sunacak, ihracatta bayrağımızı dünyanın dört bir yanında dalgalandıracağız.  DDC Grup çatımız altında farklı iş kollarında  yatırımlarımız var. DDC Makine'nin dışında ; DDC Enerji ile iç piyasaya kömür dağıtımı yapmaktadır. Ayrıca birkaç firmanın ve maden ocağının bayiliğini yapmaktayız ,DDC Reklam ile ülkemizin tanınmış kurumsal firmalarına kurumsal çözümler sunuyoruz.

 

Ayrıca DDC Grup Organizasyon ile de sektöründe de firma ve kurumlara kurumsal çözümler sunmktadır.

DDC Lojistik firmamız tır filomuzla hizmet üretiyor. HM Dış Ticaret şirketimiz ise kendi alanında iş dünyasına katkı sunuyor. '' ifadelerini kullandı.

 

ÜRETİM MÜDÜRÜ BİLGİLENDİRME YAPTI

Fabrikayı gezen Aslantaş ve Öztürk’e DDC Makina yönetim Kurulu Üyesi Üretim ve Teknik müdür Hidayet Dündar Bu alanda Dünyada üretim yapan birkaç ülkenden biri olduklarını ve Türkiye’de birkaç firmadan biri olduklarını ve DDC makina’nın bu alanda Dünyada kendisini kanıtlayacak adımlar atarken büyük bir açığıda gidereceklerini aynı zamanında alanında uzman bir ekiple bu işi yürüttüklerini kalite ve iş disiplinini ön planda tutarak her geçen gün yenilenen teknolijileride kullanılmaya devam ettiklerini ifade etti.

ddc3

FAS VE KOLOMBİYA HEYETLERİ

Geçtiğimiz günlerde Fas ve Kolombiya'dan gelen heyetleri ağırladıklarına dikkat çeken Öztürk,  her iki ülkenin iş insanlarıyla ticari görüşmelerinin sürdüğünü, geçen hafta katıldıkları fuarda da yoğun ilgi gördüklerini belirtti.  Çok deneyimli teknik bir  dış pazarlama ekibine sahip olduklarını dile getiren  DDC Grup Başkanı Muhammet Öztürk , '' Açılış sonrası üretim kapasitemizin artacağını düşünüyorum.ve aynı zamanda da İstihdam konusunda da adım atacağız.

 

GTO Başkanı Aslantaş'ın DDC Grup'a gerçekleştirdiği ziyarette , DDC yönetimi’de hazır bulundu.

Yönetim Kurulu Başkan Vekili Eyüp Şahin, Yönetim Kurulu Üyeleri ; DDC Genel Müdürü Hatice Öztürk, Finans Müdürü Mustafa kemal Yılmaz, Muhasebe Müdürü Zekeriya Aynacı,Satınalma Müdürü Alp Birkan,Satış ve Pazarlama Müdürü Akın Ertekin ve DDC grup Emlak ve inşaat konusunda çözüm ortağı Şener Gyd Sahibi Şener Yılmaz, Ercan Sarıçam Ve Hayrullah Demiray’da yer aldı.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99