31 Mart seçimlerinde En Az Oy Alan Parti Onlar - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

31 Mart seçimlerinde En Az Oy Alan Parti Onlar

31 Mart seçimlerinde Türkiye'de tüm sandıklar açıldı ve oy sayma işlemleri sona erdi. 20 yıldır Ak Partinin ilk defa ikinci parti olduğu ve CHP'nin seçime damgasını vurduğu 31 martta dikkat çeken bir veri de ortaya çıktı.

Türkiye'de sadece Bolu'nun Mudurnu ilçesinde aday çıkaran Genel Başkanlığını Ali Karnap'ın yaptığı Güç Birliği Partisi, 3 oy alarak seçimi tamamladı.

 

Güç Birliği Partisi'nin Türkiye genelinde aldığı 3 oy, Cumhuriyet tarihinde bir partinin aldığı "en düşük oy" olarak kayıtlara geçti.


BOLU DA 3 OY ALABİLDİ

Türkiye'de yerel seçim maratonu sona erdi. Ülke genelinde sandıkların tamamı sayılırken, en düşük oy alan parti de ortaya çıktı. Bolu'nun Mudurnu ilçesinden belediye başkan adayı çıkaran Güç Birliği Partisi, sadece 3 oy alarak tarihe geçti.

 

31 Mart'ta yapılan yerel seçimlerde sonuçlar netleşti. Sandıklara ana muhalefetin damga vurduğu seçimde CHP, Türkiye genelinde yüzde 37,76 oyla birinci parti oldu ve 35 ilin belediyesini kazandı.

 

TÜRKİYE'DE SADECE 3 OY ALABİLDİ

Yerel seçimlerde sadece Bolu'nun Mudurnu ilçesinde belediye başkan adayı gösteren Güç Birliği Partisi ise seçimde en düşük oy alan parti olarak rekor kırdı. Güç Birliği Partisi'nin adayı Mustafa Doğramacı, seçimlerde sadece 3 oy aldı. Sandık sonucuyla birlikte parti, yerel seçimleri Türkiye genelinde 3 oyla tamamlamış oldu.

 

CUMHURİYET TARİHİNDEKİ EN DÜŞÜK OYUNU ALAN PARTİ OLDU
Güç Birliği Partisi'nin aldığı oyu değerlendiren araştırmacı Mert Uzunsoy, söz konusu oyun, Cumhuriyet tarihinde bir partinin aldığı en düşük oy olarak kayıtlara geçtiğini ifade etti.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99