Kadın Emeği Pazarı’na yoğun ilgi - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

Kadın Emeği Pazarı’na yoğun ilgi

Letgo Dilek Grubu^’nun girişimci kadınları, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla İzmit Ayazma Mahallesi’nde bulunan kapalı pazar yerinde bir araya geldi. Takı tasarımlarından örgüye, içli köfteden lahmacuna kadar pek çok ürünün sergilendiği Kadın Emeği Pazarı’nda stantlar yoğun ilgi gördü.

Başarılı girişimci Dilek Küçük’ün2019 yılında telefon uygulaması üzerinden kurduğu, yaklaşıküç bin üyesi bulunan grup üyeleri, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel Kadın Emeği Pazarı’nda bir araya geldi. Grupta yer alan yaklaşık 50 kadın İzmit Ayazma Mahallesi’nde bulunan kapalı pazar yerinde tezgah açarak el emeği göz nuru ürünlerini sergiledi. Kadın Emeği Pazarı’na İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, AK Parti İzmit Belediye Başkan Adayı Muharrem Tutuş, Ayazma Mahalle Muhtarı Fırat Çiçek, Kocaeli Seyyar Esnaf ve Pazarcılar Odası Başkanı Ramazan Kumsar başta olmak üzere çok sayıda siyasi parti temsilci katılarak kadın girişimcileri yalnız bırakmadı.

HER GÜN KADININ GÜNÜ

Geleneksel hale getirmek istediklerini söyleyen Letgo Grubu kurucusu ve yöneticisi Dilek Küçük, “Öncelikle heyecanımıza ortak olan bizleri yalnız bırakmayan herkese teşekkür ediyorum. Kadına değer veren bir toplumun mensubu olmaktan büyük bir mutluluk duyururum. Üreten ve kendi ayakları üzerinde duran her kadının yanında olmak için çalışıyoruz.  Kadının dünyaya kattığı güzellik tartışılmaz. Kadının en büyük eseri insanı dünyaya getirmiş olmasıdır. Bence her gün kadının günüdür. Sadece evini değil, bir ülkeyi derleyen toplayan kadınlarımıza ne kadar teşekkür etsek az. Pazarda emeği geçen el becerilerini ortaya koyan tüm kadınlara teşekkür ediyorum” dedi.

BÜYÜK BİR AİLEYİZ

Rengarenk tezgahlarla, şarkılar eşliğinde bir gün geçiren kadınlar satışlardan ve aldıkları tepkilerden memnun olduklarını dile getirerek “Bize bu imkanı sunan emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Emeğimizin değer gördüğü, ev ekonomisine katkı sağladığımız bir gün oldu. Letgo Dilek grubu olarak büyük bir aileyiz” dedi. 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Nursel - 11 Mart 2024 13:42
Evet Dilek hanımın desteğiyle çok büyük bir Aile olduk Dilek hanım a çok çok teşekkür ederiz

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99