Zeyrek ile Çeyrek Ramazanda başlıyor - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

Zeyrek ile Çeyrek Ramazanda başlıyor

Çekimleri Seka Park Film Platosunda devam eden TRT’nin sevilen dizisi ‘Filinta’dan tanıdığımız ‘Zeyrek ile Çeyrek’ karakterlerinin başrolde olduğu ‘Zeyrek ile Çeyrek-Bir Ramazan Temaşası’ Ramazan ayında TRT1 ekranlarında seyircileri ile buluşacak.


TRT’nin sevilen dizisi ‘Filinta’dan tanıdığımız ‘Zeyrek ile Çeyrek’ karakterlerinin başrolde olduğu Es Flim’in ikinci projesi ‘Zeyrek ile Çeyrek-Bir Ramazan Temaşası’ Ramazan’da TRT1 ekranlarında başlıyor. Senaryosunu İhsan Aydın’ın yazdığı Yönetmenliğini ise Sami Saydan’ın üstlendiği dizinin oyuncu kadrosunda ise İsmail Hacıoğlu, Serhan Ernak, Kemal Zeydan, Ceyda Olguner, Mnine Teber, Suat Sungur, Zeyno Eracar, Toygun Ateş, Hakan Bilgin, Pelin Öztekin, Ayşen Batıgün Bulut, Ali İhsan Bozdemir, Yeliz Topoyan, Onur Yaprakçı, Kıvanç Baran Aslan, Funda Bostanlık, Eda Akkaya, Buse Güneş, Demir Parscan, Erdoğan Karakaş, İhsan Ali Alp, Ömer Gücü ve Süleyman Yağcı yer alıyor.


Güldüren ikili başrolde
Kocaeli Seka Park Flim Platosunda çekimleri başlayacak olan ve Filinta dizisinin ardından İzmit’te çekilen ikinci dizi olma özelliğini taşıyan dizide Filinta dizisinde komik ikili olarak izlediğimiz, ‘Zeyrek ile Çeyrek’ tiplemelerinin yer aldığı, Ramazan ayında başlayacak ‘Zeyrek ile Çeyrek-Bir Ramazan Temaşası’ dizisinde, sevimli iki zabitin, yine 1860 yıllarda geçen, özel hayatlarının ve karakol yaşantılarının komedisi işleniyor. Dönemin İstanbul’unda farklı tarzları ile Ramazan ayının neşesi olacak ‘Zeyrek ile Çeyrek-Bir Ramazan Temaşası’ Ramazan ayında her gün Saat 22.00’de TRT1 ekranlarında seyircisiyle buluşacak.


Özlediğimiz Ramazanları anımsayacağız
Seka Film Paltosunda düzenlenen basın açıklamasında tanıtımı yapılan dizi hakkında bilgi veren Genel Koordinatör Mehmet Çoban, “ Genç bir oyuncu kadromuz var. Bu dizide emeği geçen herkese teşekkür ederim. Bir Ramazan Temaşası adı altına bir komedi dizisi yapıyoruz. Buradaki amacımız herkesin özlediği, hasretle andığı ramazanları bir nebze olsun giderecek olan bir komedisi yapmaktı. Zeyrek ile Çeyrek aslında bütün dünyada gördüğümüz ikili bir komedi karakterlerinin bir örneği. Burada bizler çok yoğun çalışıyoruz ve seyircilerimize en iyisini vermek istiyoruz. Filintanın çekimlerinin yapıldığı Seka Film Platosunda çekiyoruz dizimizi ama Filinta’dan çok farklı bir dizi olacak.


Komedinin dozu artacak
Filinta’nın bütün dekorlarını kullanıyoruz. Ama Zeyrek-Çeyrek dizisi için yaklaşık 15 tane farklı dekor oluşturdu. Filinta’dan farklı olmasını istedik. Ancak Filinta’dan daha güzel bir dizi olacağına eminiz. Bu anlamda TRT’nin de bizlere verdiği destekten dolayı teşekkür ederiz. Bu dizide farklı bir tarz denedik. Hem tarz hem de dil olarak faklı şeyler sunmak niyetindeyiz. Özellikle ilk 15 bölüme kadar bu farklılıklarımızı ortaya koyacağız. 15 bölümden sonra ise komedinin dozunu daha da arttıracağız. Ayrıca dizide yer yer günümüze de yer yer göndermelerde bulunacağız. Şimdiden herkese iyi seyirler diliyoruz” dedi.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99