Saç Ektirmeyi Düşünüyorsanız Bir Kez Daha Düşünün ? - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

Saç Ektirmeyi Düşünüyorsanız Bir Kez Daha Düşünün ?

Türkiye son zamanlarda sağlık turizmine de ev sahipliği yapıyor. Özellikle saç ekimi için yurt dışından bir çok kişi Türk doktorlarını tercih ediyor.

Peki saç ekiminin yan etkileri,riskleri varmıdır, uzmanların açıklaması düşündürdü.

 

Saç ekiminin yan etkileri var mı?

Saç ekimi sonrasında kısa süreli ve geçici yan etkiler olarak donör ve ekim yapılan bölgede iyileşme sürecinde kısa süre kaşıntı, kızarıklık ve hassasiyet görülebilmektedir. Bunun dışında uygun koşullarda yapılmayan saç ekimi operasyonlarında bazı istenmeyen sonuçlar ile karşılaşılabilmektedir. Otuz yaş altı kişilerde saçların dökülme bölgesi hesaplanmadan yapılan saç ekimi operasyonları veya dökülmeye açık bölgelerden alınan saç kökleri ile yapılan ekimlerde ilerde tekrar saç ekimine ihtiyaç duyulabilmektedir. Saç ekiminde donör bölge seçimi ilk olarak ense bölgesi olarak tercih edilmelidir.

Saç ekimi zararlı mı?

 

Uygun koşullarda yapılan saç ekiminin bahsedilen riskleri ve oluşabilen kısa süreli yan etkilerinin dışında zararı bulunmamaktadır.

 

Saç ekimi cinsel aktiviteyi engeller mi?

Saç ekimi sonrasında üç güne kadar cinsel aktivite ve ağır spordan uzak durulması kafa bölgesindeki kan basıncını etkilememek için önerilmemektedir. Saç ekiminin cinsel aktiviteyi etkilediğine dair bulgu veya hasta şikayeti bulunmamaktadır. Saç ekimi sonrasında dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgi almak için saç ekimi iyileşme süreci yazımızı okuyabilirsiniz.

 

Saç ekiminde başarı oranı nedir?

Saç ekimi uygun koşullarda ve alanında uzman doktorlar ve medikal estetik ekibi ile yapıldığında yüksek başarı oranı yakalanabilen, az riskli bir operasyondur. Saç ekimindeki başarı oranı operasyon yapan ekip ve hastane kadar iyileşme sürecinde kişiye önerilenlerin yapılması ile birlikte yakalanabilmektedir. Saç ekiminde dikkat etmeniz gerekenler hakkında bilgi almak için saç ekiminde dikkat edilmesi gerekenler ve saç ekimi sonrası beslenme yazılarımızı okuyabilirsiniz.

 

İstanbul Bağcılar’daki hastanemizde alanında uzman doktorlar ve medikal estetik ekibimiz ile hijyenik hastane koşullarında saç ekimi imkanı sunmaktayız. Saç ekimi ve saç ekimi fiyatları hakkında ayrıntılı bilgiyi hastanemiz medikal estetik servisinde bulabilirsiniz. Saç ekimi, saç ekimi yöntemleri ve saç ekimi operasyonları hakkında merak ettiklerinizi telefon numaramız ve whatsapp bilgi hattımızdan bize ulaşarak sorabilirsiniz.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99