UÇAR Tüm Müslüman Ve Vicdan ve Merhametli İnsanlara Seslendi - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

UÇAR Tüm Müslüman Ve Vicdan ve Merhametli İnsanlara Seslendi

Müge Uçar'ın "Dünya İnsanının Merhameti ve Vicdanı"programı ses getirdi.

Senaristliğini ve Genel koordinatörlüğünü araştırmacı yazar Müge Uçar' ın yaptığı, yönetmen koltuğunda ise Numan Venedik' in olduğu, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi,Gebze Belediyesi, Körfez Belediyesi, Kocaeli Kent Konseyi, Muntazaoğlu İnşaat, Naila Cafe Bistro, Çakıroğlu İnşaat, KARBAFED katkılarıyla Kayı Obası Platformu Kocaeli Kongre Merkezinde "Dünya İnsanının Merhameti ve Vicdanı"programını 01 Aralık Cuma günü saat 18:00-20:00 arasında büyük bir Coşku ve katılımın yoğunluğu ile gerçekleştirdi.

 

"Zalimin Son Katliamı" fotoğraf sergisi

Zalimin Son Katliamı" fotoğraf sergisi ile Filistin'de ölen çocukların resimleri, enkaz yığınına çevrilen Gazze'nin resimleri, çocukların Filistin'de ki çocuklara yazdığı mektup ve resimlerin ve orada ölen çocukları temsilen çocuk ayakkabıları sergilendi. Akça Koca Salonunda Dünyaya Dünya İnsanının Vicdan ve Merhameti Ateşi Yakıldı.

 

İlk Kuranı Kerim Tilvatiyle başlıyan program "İlk Kıblem Kudüs" adlı kısa film ile "Öldürmeyeceksiniz mesajı verildi.

 

UÇAR Tüm Müslüman Ve Vicdan ve Merhametli İnsanlara Seslendi

Açılış konuşmalarını gerçekleştiren Uçar; Kucağında ölen yavrusuna haykırış yapan bir Filistinli annenin "Sevgililer Sevgilisi Allah'ın Resulüne gideceksin ve Babam seni benden daha çok seviyor diyeceksin" diyen imana saygı duyarak Filistin'de yaşanan katliam durana kadar, Filistin özgürlüğüne kavuşana kadar hiç birimiz kalalım ağlamakla" diyerek Filistin'in özgür olması ve yaşanan katliamı anlattı

 

ARZU ÇABUK YAZICI DÜNYA ANNE OLARAK ANNELERE SESLENDİ

Dünya anne rolünü üstlenen Arzu Çabuk Yazıcı; yanında bütün din annelerini temsilen olan kadınlarla ve tüm dünya çocuklarını simgeleyen çocuklarla "çocuklara kadınlara katliam yapan kişilerin annelerine;
" Bir anne bir annenin yüreğini nasıl olurda enkaza çevirebilir? Sizin anneleriniz kim? Sizi annelerinize şikayet ediyoruz. Herşeyi öldürebilirsiniz ama anneleri öldüremezsiniz! Biz anneler olarak yeniden dünyayı inşa ederiz. Durduralım dünya anneleri olarak bu katliamı" Yoğun kalabalığın ve kadınların alkışları salonu inletti.

 

Siyaset Bilimci Prof. Dr. Abdulvahap Akıncı ve Müge Uçar bilinen yalnışları beş ayrı konuda değerlendirdi.

Prof.Dr. Akıncı: Bize oturmak olmaz, bize ağlamak olmaz, bize gülmek olmaz.. bize çok daha fazla çalışıp eyleme geçmek var. "Türk Aklının" vurgulandığı söyleşi oldu.

 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Koordinatörü Abdullah Göktürk
Tüm insanlara ve müslümanlara seslendi.

İNSAN BOYU BÜYÜKLÜĞÜNDE YAPILAN SAPANDAN DÜNYA İNSANININ VİCDAN VE MERHAMETİNE

"Barış, Sevgi, Vicdan, Merhamet" temsili mini yastıklar fırlatıldı.Dünya İnsanın Vicdan ve Merhameti programı dağıtılan helva, Filistin ve Türk bayrağı ve atkısı ile son buldu.Herkesi soluksuz duygulandıran program Kocaeli'nin bütün ilçelerinde "Filistin Özgürlüğüne Kavuşana Kadar" gösterimine devam edecek.

 

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99