Kocaeli jandarma trafik ekiplerinden, motosiklet sürücülerine sıkı denetim - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

Kocaeli jandarma trafik ekiplerinden, motosiklet sürücülerine sıkı denetim

Kocaeli Jandarma Trafik ekipleri çevreye yüksek sesle rahatsızlık verecek şekilde gürültü çıkaran, plakasız ve sürücü belgesiz motosiklet kullanan, kask takmayan sürücülere yönelik denetim gerçekleştirdi.

10 AYLIK VERİLER İNCELENDİ

Ülkemizde her geçen gün trafiğe çıkan motosiklet ve motorlu bisiklet sayıları artış göstermekte gerek bireysel kullanım gerekse kurye hizmetlerinin artmasına bağlı olarak trafikte yaygın olarak kullanılmaktadır. Ülke geneli 2023 yılı ilk 10 aylık veriler incelendiğinde; motosiklet ve motorlu bisikletlerin tescil edilen tüm araçların %17,2’sini oluşturmasına rağmen kazalara karışma oranının %23,8 olduğu ve bu kazalarda (331) kişinin kaza yerinde hayatını kaybettiği, 91.560 kişinin de yaralandığı görülmektedir.

 

3 GÜNDE EŞ ZAMANLI DENETİM

Motosiklet ve motorlu bisiklet kazalarının önlenmesi ve çalıntı motosikletlerin yakalanması maksadıyla; İçişleri Bakanlığı emri ile ülke genelinde 23-24-25 Kasım tarihlerinde, (3) gün boyunca “Eş Zamanlı Denetim” yapıldı. Kocaeli İl Jandarma Komutanlığı Trafik Jandarması tarafından icra edilen denetimler sonucu kural ihlali tespit edilen (253) sürücüye trafik idari para cezası uygulanarak, (76) araç trafikten men edilmiştir. (2) Sürücü belgesi geçici olarak iptal edilmiştir. (6)  Aranan şahıs yakalandı. 

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99