Başiskeleli Öğrenciler Ara Tatilde Gençhaneleri Doldurdu - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

Başiskeleli Öğrenciler Ara Tatilde Gençhaneleri Doldurdu

Başiskele Belediyesi, 2023-2024 Eğitim ve Öğretim Yılı’nın ilk ara tatilinde gerçekleştirdiği atölye çalışmalarıyla çocukların eğlenceli ve verimli vakit geçirmesini sağladı.

Başiskele'de eğitime ve geleceğin teminatı çocukların fiziksel ve zihinsel gelişimine büyük destek sağlayan Başiskele Belediyesi, Genc-i Âlâ Gençlik Modeli ile ilçedeki gençlere eğitimden bilime, spordan sanata birçok alanda desteğini artırarak sürdürüyor. Geçen yıllarda da Başiskeleli çocukların yoğun ilgi gösterdiği Başiskele Çocuk Atölyeleri’ne bu eğitim ve öğretim yılının ilk ara tatilinde de ilgi yoğun oldu.

BEŞ GENÇHANEDE ATÖLYE ÇALIŞMASI

Başiskele'de ikamet eden 8-14 yaş arası öğrencilere özel olarak düzenlenen çocuk atölyeleri Altınkent Gençhane, Karadenizliler Gençhane, Yeşilkent Gençhane, Kullar Gençhane ve Bahçecik Gençhane’de gerçekleştirildi. Başiskele’nin âlâ çocukları üç gün boyunca gençhanelerde gerçekleştirilen Eğlenceli Bilim, Robotik Kodlama, Akıl Oyunları ve Hayatımızdaki Matematik atölyelerine katılım gösterdiler. Başiskele Çocuk Üniversitesi’nin uzman eğitimenleri rehberliğinde gerçekleştirilen atölyelerde çocuklar hem eğlendiler hem de güzel ve faydalı bilgiler öğrendiler.

ÇOCUKLARDAN YASİN ABİLERİNE TEŞEKKÜR

Başiskele Belediyesi tarafından geleceğin hazinesi çocuklara yönelik ücretsiz olarak düzenlenen atölyelere katılan ve unutamayacakları deneyimler yaşayan çocuklar, Belediye Başkanı M. Yasin Özlü’ye ve ekibine teşekkürlerini ilettiler.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99