Sizce Türkiye'nin En Çok Aranılan Kelimeleri Hangileri - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

Sizce Türkiye'nin En Çok Aranılan Kelimeleri Hangileri

Google'da Türkiye'nin en çok arattığı kelimeler başında depremler geliyor. Deprem kuşağındaki ülkemizde google kullanıcıları en çok deprem ve spor üzerine arama yapıyor.

Geçtiğimiz hafta Google'da Türkiye'nin en çok arattığı kelimeler belli oldu. Arama motoru Google 25 Ekim ile 2 Kasım  tarihleri aralığında Türkiye'nin en çok aratılan konularını paylaştı.

 

En çok kullanılan arama motoru Google, günlük ziyaretçisi anlamında dünya çapında birinci oldu. Google; Uzun bir süredir gün/hafta/ay ve yıl şeklinde Türkiye’de en çok aratılanları paylaşıyor. Son paylaşımı ise 25 Ekim ile 2 Kasım  tarihleri aralığı oldu. Google tarafından paylaşılan listeye bakıldığında internette en çok “Galatasaray Konyaspor” şeklinde arama yapıldığı görüldü. Konyaspor’un Galatasaray’a karşı 2 – 1 galip geldiği futbol maçı, yakından takip edildi. En çok aratılan ikinci konu ise  geçtiğimiz hafta daki maraş depremi oldu. Binlerce kişi dünyanın en büyük arama motoru olan Google’da Maraş, Kahramanmaraş Depremi, Kahramanmaraş’da son depremler aramalarını yaptı.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99