Başkan Hürriyet Çocukları Sevindirdi - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli
M. MAMİK İNŞ DOA PAZARLAMA YENİ

Başkan Hürriyet Çocukları Sevindirdi

Bayraktar ve Solaklar mahallelerindeki öğrencilere de sırt çantası ve kırtasiye malzemeleri dağıtan Başkan Hürriyet, “İzmit’in çok zengin bir tarihi var. Bu tarihi öğrenmenizi çok önemsiyoruz” dedi

Eğitimde fırsat eşitliği oluşturmak adına çalışmalarına devam eden İzmit Belediyesi, köy okullarındaki öğrencilere desteklerini sürdürüyor. İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü tarafından hazırlanan sırt çantaları ve kırtasiye malzemelerini her gün farklı köy okullarındaki öğrencilere hediye ediyor.

 

MUHTARLARLA BİRLİKTE VERDİ

Balören, Çubuklu Osmaniye, Karaabdülbaki ve Akmeşe mahallelerindeki öğrencilere çanta ve kırtasiye seti hediye eden Başkan Hürriyet, bugün de Bayraktar ve Solaklar mahallelerindeki öğrencileri sevindirdi. Bayraktar İlkokulu ve Ortaokulu’ndaki minik öğrencilere hediyelerini veren Başkan Hürriyet daha sonra Solaklar Mahalle Muhtarı Ünal Turan ve Eseler Mahalle Muhtarı Tuncay Bostan ile birlikte Solaklar İlkokulu ve Ortaokulu öğrencilerine sırt çantası ve kırtasiye malzemelerini takdim etti. 

 

İSTANBUL DIŞINA YAPILAN TEK SARAY

Başkan Hürriyet, öğrencilere İzmit’in tarihi ile ilgili bilgiler de verdi. Hürriyet, “İzmit’in tarihini merak edip araştırmanız adına sizlere üzerinde Saat Kulesi bulunan çantaları hediye ediyoruz. Saat Kulesi İzmit’in en önemli simgelerinden. Bunun yanında Osmanlı döneminde İstanbul dışına yapılan tek saray Kasr-ı Hümayun da büyük önem taşır.

 

“İZMİT’İN TARİHİ ÇOK ZENGİN”

Mustafa Kemal Atatürk ilk ve tek basın toplantısını Kasr-ı Hümayun’da yapmıştır. Yönetim biçiminin Cumhuriyet olacağını ve kadınlara seçme seçilme hakkının verileceğini ilk burada açıklamıştı. İzmit ayrıca Nikomedia adıyla Doğu Roma İmparatorluğu’na İstanbul’dan önce 46 yıl başkentlik yapmıştır. İzmit’in tarihi çok zengin. Sizlerin de bu tarihi öğrenmesini çok önemsiyoruz.

 

“GEZİ TURLARI YAPABİLİRİZ”

Öğrencilerin rahat ders çalışabilmeleri için Çetin Emeç Kütüphanesi ve Leyla Atakan Kütüphanesi’ni kurduk. Öğretmenlerimizin ön ayak olması durumunda öğrencilerle birlikte İzmit’in tarihi yerlerinde ve kütüphanelerimizde gezi turu yapmaya hazırız” ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99