Hürriyet, “Çocuklarımız yatağa aç girmeyecek” - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

Hürriyet, “Çocuklarımız yatağa aç girmeyecek”

Türkiye’de her yıl suça sürüklenen çocuk sayısında artışa dikkat çeken CHP Milletvekili adayı Fatma Kaplan Hürriyet, “Çocukların yatağa aç girmediği bir Türkiye’de suçlu çocuk da kalmayacak”

Seçim çalışmalarına İzmit’in neredeyse bütün sokaklarını arşınlayarak devam eden CHP Milletvekili adayı Fatma Kaplan Hürriyet’e en çok ilgi çocuklardan geliyor. Hürriyet ise bu ilginin karşılığını meclis çatısı altında verecek.

 

CEZALANDIRILMAYACAK, EĞİTİLECEK

Türkiye’nin en genç milletvekili adaylarından olan ve genç yaşının dinamizmiyle seçim çalışmalarına devam eden CHP Milletvekili adayı Fatma Kaplan Hürriyet, anne olmanın da verdiği sağduyu ile hareket ediyor. Mahalle çalışmalarında kadınlardan sonra en çok çocukların ilgisini çeken Hürriyet, “Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre, 2013 yılında 115 bin 439 çocuk suça sürüklendi. Bu çocuklar eğitimlerini alamadan cezaevleriyle tanıştı ve önlerindeki hayat bu süreçten sonra daha zor hale geldi. İktidara geldiğimizde şiddetin bir eğitim aracı olarak kullanılmasının önüne geçeceğiz. Çocukların şiddet döngüsü ve suç döngüsü içinde kalmalarına izin vermeyeceğiz. Suça karışmış çocukların cezalandırılmasını değil, eğitilerek topluma yeniden kazandırılmasını hedefleyeceğiz. Çocuk tutukluluğuna son verecek, çocuk cezaevlerini kapatacağız” dedi.

 

YOKSUL ÖĞRENCİLERE DESTEK

Çocukların suça sürüklenmesinde toplum refahının önemli bir pay sahibi olduğunu da belirten Hürriyet, çocukların aç yatmadığı bir ülkede çocuk suçluların da azalacağını söyledi. Hürriyet, “CHP Aile Sigortası Programı ile yoksul çocukların sağlık, beslenme, kreş ve eğitim başta olmak üzere tüm gereksinimlerini karşılayacağız. Yoksul öğrencilere, zorunlu eğitimi kapsayan tüm dönemler için aylık 240 TL eğitim desteği vereceğiz. Yoksul öğrencilerin öğrenim araç ve gereçlerini ücretsiz sağlayacağız. CHP Aile Sigortası Programı kapsamında verilen eğitim desteklerini kız çocuklarının okula gönderilmesi ön koşuluna bağlayacağız. Temel eğitimde tüm öğrencilerin tam gün eğitim veren okullara kavuşmasını sağlayacağız. Tam gün eğitim çerçevesinde tüm öğrencilere sıcak öğle yemeği vereceğiz” açıklamasında bulundu.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99