Körfez’deki değişim 2023’te hissedilecek - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

Körfez’deki değişim 2023’te hissedilecek

2022 yılında ulaşımdan çevreye, altyapıdan tarihi ve kültürel mirasa kadar her alanda çalışma yürüttüklerini belirten Başkan Şener Söğüt, “2023 yılında değişim daha da hissedilecek” dedi.

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, 2022 yılında dünyada yaşanan ekonomik gelişmelere rağmen ilçede ulaşımdan çevreye, altyapıdan tarihi ve kültürel mirasa, gençlik ve spordan sağlığa kadar birçok alanda çalışmaları sürdürdüklerini belirti.

Körfez’de 2022 yılını adeta şantiye yılı olarak geride bıraktıklarını belirten Başkan Şener Söğüt, ilçenin altyapısının da neredeyse yenilendiğini söyledi.

 

ALT VE ÜSTÜNÜ YENİLEDİK

Başkan Söğüt, “Altyapı çalışmalarıyla kentin altını üstüne getirdik. Kocaeli Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte çalışmalarımız devam ediyor. Birkaç mahalle dışında ilçemizin altyapısını neredeyse tamamladık. Altyapı zor ve gerçekten meşakkatli bir iş. Vatandaşlarımız da zaman zaman sıkıntı yaşadı ama çok şükür atlattık.

 

IŞIL IŞIL BİR KÖRFEZ

Havalar da güzel gidince hızlı bir şekilde altyapısı biten cadde ve sokakları asfaltladık. Sonrasında da onları prestijli hale getirmek adına Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte ortak bir çalışma yürüttük. Ağadere, Akşemsettin, Hamit Kaplan Bulvarı, Hereke Cumhuriyet Caddesi ve Adnan Kahveci Caddesi’nde dekoratif aydınlatma çalışmaları gerçekleştirdik.

 

VİZYON PROJELER YAPIYORUZ

Sadece altyapı değil, vizyon projelerimizle de Körfezlileri hizmet ve yatırımlarla buluşturuyoruz. Barbaros Cevher Dudayev Parkı ve Hereke Sahili’nin ardından Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte Şehit Nazım Ateş Parkı’nı da tamamladık. İçerisinde bir de Genç Nazende Cafe oluşturuyoruz. Nazende Sosyal Tesislerimizin sayısını da arttırmış oluyoruz.

 

HER YAŞ İÇİN YAŞAM ALANLARI

Doğalgazlı mangal üniteleri, 60+ Aktif Yaşlanma Kulübü ve kaykay pisti ile sahillerimizde 7’den 70’e herkesin kaliteli zaman geçirebileceği alanlar oluşturduk. Sosyal alanlar dışında eğitime de ciddi katkılar sunuyoruz. Emlak Konut bölgesinde Sanat Merkezimizi ve yeni bilgi evlerimizi açtık. Sayılarını da her geçen gün arttıracağız.

 

SPOR KENTİ KÖRFEZ

Sarnıç Han İş ve Yaşam Merkezi’nin en üst katında ilçe için önemli olan Halk Kütüphanesi’ni tamamladık. Küçük dokunuşlar sonrasında hizmete açacağız. Spor alanında da binlerce çocuğumuza spor akademilerinde 16 branşta eğitim veriyoruz. Spor tesislerimizin sayısını arttırıyoruz. Kirazıyalı Spor Tesisi’ni açtık, Esentepe-Kuzey Spor Tesisi’nde de çalışmalar sürüyor. Alparslan Türkeş Spor Kompleksi içerisindeki sahayı da suni çim ile yaz-kış kullanılabilir hale getirdik.

 

YENİ KENT MEYDANLARI

İnşallah bu yıl içerisinde Güney Mahallesi Kapalı Spor Salonunu da ihale ederek çalışmalara başlayacağız. Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte Yarımca Kent Meydanı ve75. Yıl Cumhuriyet Parkı’nda çalışmaları sürdürürken, Körfez Kent Meydanı için de ilk kazmayı vurduk. Ağadere Caddesi girişindeki binayı yıkarak, orayı nefes alınabilecek bir alan haline getireceğiz.

 

TARİH KORİDORU OLUŞTURDUK

Kültürel ve tarihi mirasımıza sahip çıkmak adına Altın Kiraz Festivali ve Taşköprü Yağlı Güreşleri’ni görkemli bir şekilde gerçekleştirdik. Hereke Kalesi’nin iç düzenlemesi ve aydınlatması da bitti. Bölge adeta bir tarih koridoru haline geldi. Hereke’de Özbek Sokak iyileştirmesini de gerçekleştirerek bir bütün haline getireceğiz.

 

MİLLET BAHÇESİ ÇOK GÜZEL OLACAK

TOKİ ile birlikte İlimtepe Mahallemize de Millet Bahçesi kazandırıyoruz. İhalesi tamamlandı ve firma yer teslimini aldı. İlk kazma vurulacak ve çok da güzel bir proje olacak. İçerisinde; yürüyüş parkurları, bisiklet sürme alanları, kamp, zipline, asma köprü, oyun ve macera alanları gibi birçok aktivitenin yapılacağı güzel bir ortamı sizler için oluşturacağız.

 

YENİ ULAŞIM AKSLARI

Ulaşım akslarına da yenilenirini ekliyoruz. Dilovası ile Körfez’i bir birine bağlayacak İMES Bağlantı yolu için çalışmalar başladı. Gerçekten önemli bir proje. Körfez-İlimtepe yolunun 1. etabını tamamladık. İkinci etap için de Büyükşehir Belediyemiz ihale çalışmalarına başladı.

 

ŞANTİYEYE DÖNÜŞECEK

Kısaca Körfez 2022 yılında adeta şantiye gibiydi. Şimdi 2023 hedefleri için var gücümüzle çalışacağız. Spor tesislerinden, yeni bilgi evlerine, sosyal donatı alanlarından, ulaşım akslarına kadar birçok projeyi hayata geçireceğiz. 2023’te de  Körfez adeta şantiyeye dönüşecek” ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99