İzmit Belediyesinden kadın muhtarlara anlamlı etkinlik - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

İzmit Belediyesinden kadın muhtarlara anlamlı etkinlik

İzmit Belediyesi, 5 Aralık Kadın Hakları Günü’nde ilimizde görev yapan kadın muhtarları Yahya Kaptan’da bulunan Gülümse Kafe’de ağırladı

Her alanda kadın ve kadın haklarına verdiği önem ile ön planda olan İzmit Belediyesi, 5 Aralık 1934 tarihinde Kadınlara Seçme ve Seçilme Hakkı veren yasanın kabulünün 88. yıldönümünde Kocaeli’nde görev yapan kadın muhtarları Gülümse Kafe’de düzenlediği etkinlikte bir araya getirdi. Kadın Hakları Günü’nde kadın muhtarları konuk eden İzmit Belediyesi, düzenlenen yemek programının ardından misafirlerine ‘Süper Meyve’ Aronya fidesi ve bugüne özel hazırlanan hediyelerden takdim etti.  Etkinlikte kadın muhtarlara İzmit Belediyesi Başkan Yardımcısı Dilek Yalçın ve Sibel Solakoğlu’nun yanı sıra İzmit Belediyesi Kadın ve Aile Müdürü Sinem Gülenç eşlik etti.

 

YALÇIN, “PARA İLE ÖLÇÜLEMEZ”

Programda muhtarlara seslenen İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Dilek Yalçın, “Bugün, kadınlarımıza seçme ve seçilme hakkının verildiği günün yıldönümü. O döneme baktığımızda dünyada bu konuda öncü bir ülkeyiz ve bunu da Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e borçluyuz. Siz muhtarların yaptığı iş çok kıymetli ve çok özel. Parayla ölçülebilecek bir karşılığı yok. Bu yüzden sizlere emekleriniz ve çalışmalarınızdan ötürü çok teşekkür ediyorum. Hepinizin yüreğine ve emeğine sağlık” ifadelerini kullandı.

 

SOLAKOĞLU, “SİZLER ROL MODELSİNİZ”

Yalçın ardından söz alan bir diğer Başkan Yardımcısı Sibel Solakoğlu ise, “Sizler yerelde yönetimde birer rol modelsiniz. Lütfen kendinizin kıymetini bilin. Biliyorum ki çok emek harcadınız ve harcamaya devam ediyorsunuz. Ben çabalarınız için sizleri ayrı ayrı takdir ediyorum. Kadınların, karar mekanizmaları içerisinde var olma mücadelesinin yereldeki ilk adımısınız. Çok tebrik ediyorum hepinizi” şeklinde konuştu. Kendilerini unutmayan İzmit Belediyesinin programından büyük memnuniyet duyduklarını ifade eden Kocaeli’nin kadın muhtarları, başta İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür ettiler.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99