Hedefi tutturduk - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

Hedefi tutturduk

AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun katılımı ile yaptıkları mitingde 100 bin hedefini tutturduklarını belirtti. Ceyhan, muhalefete 100 bin kişilik mitingin nasıl yapılacağını öğretebileceğini de sözlerine ekledi

AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, Cumartesi günü yapılan Büyük miting ve seçim çalışmaları ile ilgili basın toplantısı yaptı. İl binasındaki basın odasında açıklama yapan Ceyhan, seçim öncesi kenttin en kalabalık ve en görkemli mitingini yaptıklarını kaydetti. Güçlü bir mitingle gereken mesajları teşkilatlara ve halka verdiklerini belirten Ceyhan, alanların ısınmadan yapılan mitinglerin zor olduğunu ve bunu CHP, MHP, HDP ve Milli ittifakın mitinglerinde gördüklerini kaydetti.


Miting öncesi çalışmalara değinen Ceyhan, “1 milyon 220 bin seçmenimize mitingimizi duyurmak ve gelmelerini kolaylaştırmak için çalıştık. 2o bin kağıt afiş bastırdık ve ilçelere gönderdik. 800 bin el broşürü, 3 bin davetiye, 2 bin bez afiş bastık, bilbord, LED ekranları, radyo, gazete ve televizyon reklamları çalışmalarımızı yaptık. Sosyal medyayı da ihmal etmeden çalıştık. 250 binin üzerinde olan üyelerimizin tamamına cep telefonundan mesaj attık. 10 gün önce 100 hatlı telefon tedarik etti. Tüm üyelerimizi tek tek oluşturulan vardiya sistemi ile aranıp davet ettik, 125 bin 500’ünü aradık” dedi.


Miting saatinin saat 17.00 olduğunu ifade eden Ceyhan , “Bizim mitingimizden önce sadece Sakarya vardı. Ama Başbakan tüm illere gitme kararı alınca önümüze yeni mitingler yapıldı. Bu nedenle gecikme oldu. Alanda su, bayrak dağıtımları, sağlık tedbirlerini titizlikle aldık. Alana iki noktadan alımlar gerçekleştirildi. Perşembe pazarı alanın tamamını kullandık. Alan saat 16.00’dan itibaren dolmaya başladı. Ulaşımda Cumhurbaşkanlığı mitinginde yaşanan sıkıntıların yaşanmaması için emniyet ile çalışma yaptık. Vatandaş çok gelince alanın tamamı kapandı. Emniyet için başka yapacak birey yoktu. Milletimizin hoşgörüsüne sığınıyoruz” dedi.


Perşembe gecesi bayrak asma çalışmasına başlattıklarını belirten Ceyhan, “Gençlerimiz bir gecede kentti gelin gibi süsledi. Onlara bu çalışmayı yaptıkları için teşekkür ediyorum. Gençlerimiz, kadınlarımız ve tüm vatandaşlarımız saatlerce alanda kaldı. Sıcak havaya rağmen hiç kimse alanı terk etmedi. 100 bin kişilik mitingde hiç kimse alanı terk etmedi. Biz bu işe dava olarak bakıyoruz. Alanda yaklaşık 400 görevlimiz bulunuyordu. Biz Perşembe Pazarı alanının daraltmadan dolduracağımızı ve dışarı çıkacağını söyledik. 100 bin kişilik hedefi tutturacağımızı söyledik” dedi.


100 binin üzerinde miting yaptıklarını, bunun dışındaki rakamların değerlendirilmesinin çok önemli olmadığını belirten Ceyhan, “Hiçbir rahmet zahmetsiz olmuyor. 100 bin kişi getireceğim demekle 100 bin kişi gelmez. Yaklaşık 25 gündür il yöneticilerimiz görevli oldukları ilçelerde gece gündüz çalıştılar. Bu miting başarılı oldu, tüm başarısı teşkilatlarımızındır. Başta il yöneticilerimiz olmak üzere tüm teşkilatlarımıza ve bizi bağrına basan Kocaeli halkına teşekkür ediyoruz” dedi.


Muhalefetin miting ile ilgili eleştirilerine değinen Ceyhan, “Biz bu mitingi İzmit ve diğer ilçelerimiz üzerinden planladık. Muhalefet becerseydi bunu yapardı. Mitingimizin yarı kalabalığını biz ilçelerimizden ve diğer yarısını İzmit’e yapılan çalışmalarla topladık. Biz taşımayı ilçelerimizden yaptık. Herkes bunu böyle bilsin.MHP İL Başkanı Aydın Ünlü, 17.30’da çektiği bir fotoğrafı sosyal medyada paylaşıp alanında olmadığını söyledi. Güneş balçıkla sıvanmaz. Saat 19.00’daki resmi görmedi. Aydın beyin bizim mitingimizi takip etmesi bizi sevindirdi” dedi.


Aydın Ünlü’nün arzu etmesi halinde bu fotoğrafı kendisinin de kullanması için gönderebileceğini belirten Ceyhan, “Bedavadan kimse pehlivanlık yapmasın. Bu kentin göreceği en büyük mitingi Ak parti mitingi olur. Alan şuydu buydu demeyeceğiz. En azından mağlubiyeti kabul etmek lazım. Aydın Ünlü ev ödevi almak için Ak parti’yi iyi takip ediyor. Bizim hedefimizi ev ödevi yaptı. Biz 100 bin dedik o da 100 bin dedi. Aydın beyin ev ödevi olarak 100 bin kişilik hedef için ödev veriyorum. Bunun için kendisine seçimden sonra çaya davet ediyorum. MHP yağ dağıtmaya başladı. Bu işler yağcılıkla olmaz. Millet bu işleri geçeli 30-40 yıl oldu” dedi.


Yine bayraklarla ilgili soruna değinen Ceyhan, “Ben bir gece de kenti süsleyen bir partinin il başkanı olarak, bu bayrakları verdiğim söz gereği bu gece indireceğiz. Ben Valiliğimizin önünde verdiğimiz sözü yerine getiririz. İlçe başkanlarının açıklamalarını değerlendirmiyorum, onlar benim muhatabım değil. AK Parti’nin bayraklarının nasıl kaldırılacağını biz karar veririz. Bayrakları asan partilerin indirmek için adam bulmadığından belediyeye bıraktığını da biliyoruz. Bayraklarımız kesilip atılıyor. Biz buna takılmıyoruz. Tüm partilerin Valilikteki protokole uysunlar. Aksi halde vali beyle görüşüp her yeri bayrakla süsleriz” dedi.


Akşam saatlerinde seçim ile ilgili toplantı yapacaklarını belirten Ceyhan, “Artık mitingimizi de bitirdik ve seçimlere kilitlendik. Seçim günü için nasıl çalışmalar yapacağımızı il başkanı ve SKM başkanı dahil hepimiz toplantılarımızı sürdüreceğiz. Seçim günü ve seçimlerde görev yapacak olan arkadaşlarımızın eğitimi bitti. Biz sandığımıza ve oyumuza sahip çıkacağız. Muhalefetin ay oylarımız çalınacak, ay böyle olacak gibi kabak tadı veren söylemlerden sıkıldık. Muhalefet sanırım burada sandıklarda oturacak adım bulmadıkları için böyle bahaneler buluyor. Her sandıkta en az 3-4 arkadaşımız oyların bekçisi olacak. Muhalefet beceriyorsa yapsın, becermiyorsa sussun” dedi.

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99