İyi Parti Derince 'de Güçlü Aday - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

İyi Parti Derince 'de Güçlü Aday

İyi Partide Kongre sürecinin yaklaşması ile birlikte yeni adaylar ortaya çıkmaya devam ediyor. Önümüzdeki günlerde yapılacak olan İYİ Parti Derince İlçe Kongresi’nde, aday adaylığını açıklayan Birse Özer Çulha bu bir bayrak yarışıdır bende bayrağı daha yukarılara çıkarmak için adayım dedi.

Birse Özer Çulha yaptğı açıklamada; 
 
Öncelikle geçtiğimiz hafta Beyoğlu’nda, bugün de Gaziantep Karkamış’ta meydana gelen terör saldırılarında şehit olan kardeşlerimize Allah’tan rahmet kederli ailelerine sabır ve başsağlığı, yaralılara da acil şifalar diliyorum.
 
Ben Birsen Özer Çulha.
1973 Artvin doğumluyum. İlk orta ve lise öğrenimimi Artvin’de tamamladım.
21 yaşında evlenerek eşimin mesleği nedeniyle memleketimin her bölgesinde yaşadık.
Eşim emekliliğinden sonra Derince’ye yerleştik. 41 yaşında kızımla aynı yıl üniversite hayatım başladı. Piri Reis Üniversitesinden Deniz ve Liman İşletmeciliği Bölümünden kısa yol vardiya zabiti olarak mezun oldum.
 
Fakat yaşımdan dolayı denize çıkmak istemediğim için mesleğimi yapmıyorum.
Şu anda yaz mevsiminde Karasu’da sezonluk bir işletmem var. Kadın giyimi üzerine.
Kış mevsiminde de zamanımı siyaset ve bir takım STK çalışmalarıyla değerlendiriyorum.
Yakın zamanda kurulan Kocaeli Kadın Eli Kooperatifinin Derince Şubesinde Başkan yardımcısıyım. Kooperatifimizde kadınlarımızın yeteneklerini ortaya koyarken aynı zamanda da hak ettikleri değeri bulmaları için çalışıyoruz.
 
2016 Nisan ayında Mahalleme taşınmış olmama rağmen 2019 yerel seçimlerinde ezber bozarak Fatih Sultan Mahallesinde mevcut 6 adaya 7. Aday olarak Muhtarlık yarışına girdim. O dönem henüz 3 yıllık bir geçmişim olmasına rağmen 2 dönem muhtarlık yapmış olan muhtar adayına fark atarak yarışı tamamladım.
 
O zamanki tek amacım mahalleme hak ettiğimiz gibi hizmet almak ve vermekti. Muhtarlık ofisinin kapısına asılan “toplantıdayım” yazısıyla sürekli kapalı kalmasını sonsuza dek kaldırmak, mahallemdeki her vatandaşın hak ettikleri sosyal belediyecilik imkanlarından faydalanmaları ve gerekse sağlık, ulaşım gibi sorunlarını birlikte çözüme kavuşturmaktı.  
 
Şu anda da hem Derince’deki yerel seçimlerde hem de ülkemizin kaderini belirleyecek olan, çocuklarımızın geleceğini inşaa etmemizde etkili olacak olan genel seçimlerde İYİ Partimizi iktidara taşıyacak ekibimle beraber – ki bu ekibin içinde mevcut yönetimde bulunan ve benimle aynı duyguları ve amaçları paylaşan kıymetli arkadaşlarımla- beraber yol alırken İYİ Partiyi Derince’de birinci parti yapma hedefi ve inancıyla aday olmaya karar verdim.
 
Mevcut Başkanımız Sn. Metin Savaşsulu ve yönetiminin şimdiye kadar yaptığı çalışmaları bulunduğu noktadan daha yukarıya taşıyacağıma dair hem kıymetli Derincelilere hem de delege olan tüm gönüldaşlarımıza söz veriyorum.
 
Bu bir bayrak yarışıdır. Sadakatimiz önce Türkiye Cumhuriyeti’ne sonra da İYİ Parti’mizedir.
Genel Başkanımız bu partiyi kurarken hiç kimse ona inanmamıştı. Hatta yer verilmediği için limon kasalarının üstünde insanlara kendini anlatarak bu partiyi kurdu ve ardından kitleleri getirdi. Her geçen gün büyüyen partimize layık bir şekilde çalışıp aynı inançla başarılı olacağıma inanıyorum. Çünkü ben de cesur yürekli genel başkanın cesur yürekli adayıyım.
Derince’de bir şey değişecek, her şey değişecek.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Harun Emir - 22 Kasım 2022 17:29
Başarılar dilerim.
Maske - 22 Kasım 2022 11:38
Başarılı olacağınıza yürekten inanıyorum.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99