Kartepe Kestane Festivalinde Renkli Görüntüler - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

Kartepe Kestane Festivalinde Renkli Görüntüler

Geçtiğimiz yıl ilki gerçekleştirilen Kartepe Kestane Festivali ikinci kez Kent Meydanında yapıldı.

Geçtiğimiz yıl ilki gerçekleştirilen Kartepe Kestane Festivali ikinci kez Kent Meydanında yapıldı. Vatandaşlara 4 Ton haşlama ve kebap kestane ikram edildi

 

İlki geçtiğimiz yıl gerçekleştirilen Kartepe Kestane Festivali, bu yıl da çeşitli etkinliklerle başladı. Kartepe Kent Meydanında gerçekleştirilen festivalde kurulan stantlarda haşlama ve kebap kestaneler, ikram edildi. Çocuklar için maskotlar gösteri yaparken kestane soyma ve kestane yeme yarışmaları da yapıldı. Festivale; AK Parti Kocaeli Milletvekili Eminr Zeybek, İlyas Şeker, Sami Çakır, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Yaşar Çakmak, Kartepe Kaymakamı Ömer Hilmi Yamlı, Kartepe Belediye Başkanı Mustafa Kocaman, AK Parti İl Yöneticisi Muharrem Top, AK Parti İlçe Başkanı Sadık Yılmaz, belediye meclis üyeleri, vatandaşlar ve çok sayıda davetli katıldı.

 

‘EN GÜZEL COĞRAFYADAYIZ’

Festivalin ev sahibi Kartepe Belediye Başkanı Mustafa Kocaman, “Aslında bunlar bahane. Ayva festivali olsun kestane festivali olsun. Ama hemşehrilerimizle bir olmak beraber olmak. Sohbet etmek, geçmişi, geleceği konuşmak. Buradan çok güzel görünüyorsunuz. Biz sadece Kocaeli’nin değil bölgenin en güzel coğrafyasında yaşıyoruz. Kartepe’nin güzelliğini doğasını saymakla bitmeyiz. Kestane balı şifa kaynağıdır. Türkiye’de en güzel yetiştirildiği bölgedir Kartepe ayvasından, Trabzon cennet hurmasından şeftalisine, cevizinden hepsinin en güzel yetiştiği topraklarda yaşıyoruz. Katılım gösterdiğiniz için sizlere çok teşekkür ediyorum. Sınır ötesi operasyonumuz da başladı. Bunun bilincinde olarak konser düzenlemek istemedik. Rabbim inşallah teröristlerin üşesinden gelmeyi bizlere  nasip etsin” dedi.

 

‘KARTEPE HER GEÇEN GÜN GÜZELLEŞİYOR’

Kocaman’ın ardından kürsüye gelen Kartepe Kaymakamı Ömer Hilmi Yamlı, “Bir şehre güzellik katan sadece o bölgenin coğrafyası değil festivalleri, etkinlikleridir. Yakın zamanda Eşme’de ayva festivali yaptık butür etkinlikler işehrimzie ve ülkemize güzellik katıyorç Festivalin yapımında emeği geçen belediye başkanımıza, ekibine teşekkür ediyoruj. Bu tür festivalle sizlerle bir arada olmayı mümkün kılıyor” dedi. Yamlı’nın ardından kürsüye gelen Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Yaşar Çakmak, “Kartepe’ye ne zaman gelsem içim kıpır kıpır oluyor. Sempatik insanlarıyla karşılamak beni her zaman mutlu ediyor. İznik Gölü, Sapanca Gölü, ormanlarıyla bunları canlandıran etkinlikleriyle Kartepe her geçen gün Ormanya geçtiğimiz yıl 5 milyonun üzerinde misafir ağırlamış. Kar bir yağsın Karfest ile yeniden bir arada olacağız. Kartepe Zirvesi dünyanın en önemli zirvelerinden biri olacak” dedi.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99