Bıyıklı Kotoya En Parlak Dönemini Yaşatacağız - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

Bıyıklı Kotoya En Parlak Dönemini Yaşatacağız

KOTO başkan adayı İbrahim Bıyıklı: "KOTO’ya 4 yıllık kısa süre içerisinde en parlak dönemini yaşatacağımıza inanıyorum"

Kocaeli Ticaret Odası başkan adayı İbrahim Bıyıklı, 8 Ekim’de yapılacak başkanlık seçimleri öncesi açıklamalarda bulundu. Mevcut yönetimin görevini doğru yapmadığını öne süren İbrahim Bıyıklı, "Kocaeli Ticaret Odası’na 4 yıllık kısa bir süre içerisinde en parlak dönemini yaşatacağımıza inanıyorum" dedi.

Sarı listeden adaylığını ilan eden iş insanı İbrahim Bıyıklı, mevcut KOTO yönetiminin görevini doğru yapmadığını ve şikayetlerden yola çıkarak aday olduklarını belirtti.

 

Kendilerinin görevi devralmasıyla pek çok konuda Kocaeli Ticaret Odası’nı gözde bir oda haline getireceklerini iddia eden Bıyıklı, birçok projelerinin hazır olduğunu söyledi. İbrahim Bıyıklı, "KOTO’nun görevini doğru yapmadığına inandığımız için arkadaşlarımızla bir karar aldık ve odaya aday olduk. Herkeste, ‘Ticaret odaları para vermekten başka ne işe yarar?’ diye bir şikayet var. Biz de yola çıkarken bunu böyle düşünüyorduk. Fakat yönetmelikleri, tüzükleri okuyunca gördük ki devletimizin ticaret odalarına verdiği yetkiler, haklar, imkanlar gerçekten olağanüstü. Ticaret odaları, bulunduğu bölgelerde ticareti üst seviyelere çıkaracak projeler üretirse bölgedeki ticarete fayda sağlayabilecek birçok hamlenin olabileceğini gördük. Fakat bugünkü konumuyla ticaret odaları, makam işgal etmekte. Protokol fotoğrafları vermenin ötesine geçmiyor" dedi.

 

"En parlak dönemini yaşatacağımıza inanıyorum"
Başarılı ve yaş ortalaması genç bir ekip kurduklarını ve KOTO’nun en parlak dönemini yaşatmak için iddialı olduklarını söyleyen Bıyıklı, "Biz geldiğimiz takdirde projelerimiz hazır ve proje üreten bir sistemle dört yıl boyunca ticaret odasını yöneteceğiz. Dört yıllık fizibilite çalışmamızı yapıp, stratejik planlamamızı yapıp dört yıl sonunda da başarılı olmuş bir şekilde gururla iş insanlarının karşısına çıkacağız. Kocaeli Ticaret Odası’ndaki yapılanmaya baktığımızda 15, 20, 25 yıldır meclis üyeliği yapan arkadaşlarımız orada. Biz aslında onlardan bir müsaade istedik. ’20-25 yılda yapamadığınız neyi yapacaksınız da aday oluyorsunuz?’ dedik. Artık gençlerin önünün açılma vaktinin geldiğine inanıyoruz. Şu an bizim yaş ortalamamız 41. Genç, yüzde doksan dokuzumuz daha önce ticaret odasında görev almamış fakat bu arkadaşlarımız kendi kurdukları iş yerlerinde başarı yakalamış, dış ticarette 20-30 ülkeye ürün satan veya şirket aileden geliyorsa A noktasından B noktasına taşımış arkadaşları listemize aldık. Ben başarının, başarılı insanlarla geleceğine inandığım için başarılı bir ekip kurduk. Bu başarılı ekip, kendi ticaretlerini nasıl parlar bir hale getirdiyse, Kocaeli Ticaret Odası’na 4 yıllık kısa bir süre içerisinde en parlak dönemini yaşatacağımıza inanıyorum" diye konuştu.

 

"KOTO Koleji için Türkiye’de tek olacak bir proje ürettik"
KOTO Koleji’ne ilişkin önemli proje çalışmaları yaptıklarını aktaran Bıyıklı, "Odanın bazı ödenekleri var. Bunların en başında KOTO Koleji var. KOTO Koleji’ne gerçek anlamda ciddi bir para aktarılıyor. Hatta buraya aktarılan para yetmediği için çeşitli organize sanayi bölgelerinden destek isteniyor. Biz, Kocaeli Ticaret Odası’na bağlı olan KOTO Koleji’ne öyle güzel bir proje geliştirdik ki bu proje Türkiye’de tek. Hazırladığımız proje Türkiye’de başka hiçbir yerde yok. Kocaeli Ticaret Odası’nın bütçesinden KOTO Koleji’ne 1 kuruş dahi aktarılmadan biz oradaki sistemi sürdürülebilir bir hale getireceğiz. Burada iddialıyız. KOTO Koleji gerçekten Türkiye’de parmakla gösterilen bir okul olacak. Bu modeli de yazdık fakat açıklamasını tam yapmadık.

 

Özel bir çalışmayla yürütüyoruz. Geldiğimizde sizler de göreceksiniz, başarılı bir KOTO Koleji olacak. Oraya aktaracağımız parayı da Kocaeli Ticaret Odası’na kayıtlı fakat çocuklarının okumasında zorluk çeken başarılı evlatlarımıza burs vererek değerlendireceğiz. Veya bir kısmını da doktora tezi hazırlayan öğretim görevlilerimize vereceğiz. Ya da dışarıdan tez hazırlayan arkadaşlarımız için, Kocaeli ticaretinin sıkıntılarının bir kısmıyla alakalı, bizim vereceğimiz bir konuyla ilgili tez hazırlayıp bize o sıkıntıyı çözecek bir geri dönüşüm sağlamaları halinde burs vereceğiz. Gerçekten Kocaeli Ticaret Odası’nın imkanları geniş. Çok güzel bir binası, mükemmel bir çalışan sayısı var. Parasal olarak daha refah bir seviyeye getireceğiz. İştirakler kuracağız. Yüzde 51’i Kocaeli Ticaret Odası’na olmak kaydıyla yüzde 49’unu paylayarak, hissedar ederek çok güzel iştirakler hazırladık. Burada hem paramız yurt dışına kaçmayacak hem de işletmelerimiz daha çok kazanacak" ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99