karar yine müebbet - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

karar yine müebbet

Haber

Kartepe Derbent’te 2005 yılında Halim Varol, Orhan Bahtiyar tarafından silahla vurularak öldürülmüş, olayın ardından hapis cezası alan Orhan Bahtiyar, 2012 yılında şartlı tahliye ile cezaevinden çıkmıştı. Halim Varol’un öldürülmesinin ardından iki aile arasında husumet başladı. Orhan Bahtiyar’ın tahliyesinin ardından tırmanan gerginlik, 2012 yılının Temmuz ayında halk otobüsünde seyahat eden Orhan Bahtiyar’ın kardeşi Mehmet Bahtiyar’ın Varol ailesinden Selver, Yalçın, Yasin ve Samih tarafından öldürülmesi ile sonuçlandı. Olayın ardından görülen davada dört sanık müebbet hapis cezasına çarptırılmış, sonrasında Yargıtay’a taşınan dava, dört sanığın tek avukat ile savunulmasının eksiklik oluşturabileceği gerekçesiyle temyizi kabul etmiş ve dava 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yeniden görülmeye başlanmıştı. Davanın dünkü duruşmasında dört sanık müebbet hapis cezası aldı.

 

’150 METRE MESAFEMİZ VAR’

Sanık Yalçın Varol’un avukatı Burcu Öztürk, tanıkların verdikleri ifadelerde çelişkiler olduğunu iddia ederek, “Müvekkilimin beraatını talep ediyorum. Eğer bu gerçekleşecek durumda değilse kan gütmeden değil kasten öldürme suçuna yardım yataklıktan yargılanmasını talep ediyorum. Ayrıca tutuklu bulunduğu süre gözetilerek tahliyesini talep ediyorum” şeklinde konuştu. Karar öncesinde son savunmasını yapan sanık Semih Varol, “Bizim Bahtiyar Ailesi ile 150 metre mesafemiz var. Eğer biz kan davası peşinde koşsaydık daha önceden yapardık. 10 yıldır süren bir mesele var çünkü aramızda. Ben bazen o aileyle aynı otobüse bindiğimde bile otobüsten inip taksiyle evime geçiyordum.  Onlardan uzak olmak için elimizden geleni yapıyorduk” ifadelerini kullandı.

 

SAVUNMALAR KARARI DEĞİŞTİRMEDİ

Sanık Yalçın Varol ise savunmasında, “Yeğenim Semih telefon açtığında hiçbir şey olmaz oğlum sen direk eve gel dedim. Çünkü biz bu insanlarla karşılaşmamak için çarşıya bile çıkmıyorduk. Markete gidemiyorduk. Ben olayı engellemek için elimden geleni yaptım. Eğer engellemek suçsa en büyük suç benim” sözleri ile kendini ifade etti. Ancak savunmalar kararı değiştirmedi, Mahkeme Heyeti daha önce müebbet verilen Semih Varol, Yalçın Varol, Selver Varol ve Yasin Varol’a kan davası güderek adam öldürmek suçundan yeniden müebbet hapis cezası verdi.

 

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99