İbrahim Ethem Dikmen , Hukuk Önünde Hesap Soracağım - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

İbrahim Ethem Dikmen , Hukuk Önünde Hesap Soracağım

Kocaeli Barosu Avukatı E.Cumhuriyet Savcısı / Kocaeli eski Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Ethem Dikmen hakkında çıkan iddialar nedeniyle basın açıklamasında bulundu.

Hürriyet Gazetesi’nin İnternet Haber Sitesi’nde 10/12/2021 tarihinde yayımlanan “Bilirkişi Skandalı” başlıklı yalan ve düzmece haberde, kişilik haklarıma ağır ve haksız bir saldırıda bulunulmuştur.

 

Halen Kocaeli Barosu’na kayıtlı olarak serbest avukatlık yaptığım bu kentte, birlikte yaşamaktan çok mutlu olduğum kamuoyunu doğru olarak bilgilendirmek adına bu açıklamayı yapmaktayım.

 

Sözü edilen iftira mahiyetindeki bu haber ile; Kocaeli Asliye Ceza Mahkemeleri’nin birinde görülen, taraf ya da avukat olarak hiçbir ilgimin olmadığı bir davaya ismim karıştırılmış, haberde diğer kişilerin isim ve soy isimleri baş harfleri ile yazılmış iken şahsımın ismi yasaya aykırı olarak tam ve açıkça yazılmış, bu yetmemiş cübbeli bir fotoğrafım yayımlanmış, bu ceza davasına konu suçun tarafımdan işlenmiş olabileceği ya da işlenmesinde dahlim olduğu algısı yaratılmış, kısacası ilgimin olmadığı bir ceza davasının odak noktasına yerleştirilmiş bulunmaktayım.

 

Öyle ki; vekil olarak görev yaptığım bir boşanma davasında, tarafımızca üç adet ses kaydı mahkemeye sunulmuş olmasına rağmen, sadece diğer tarafın sunduğu bir adet ses kaydı varmış ve bu ses kaydı da şahsıma aitmiş ve bu kayıt üzerinde oynama yapılmış gibi sinsice bir mizansen oluşturulmuş, kamuoyu aldatılmaya çalışılmıştır. Oysaki, toplam dört adet ses kaydı olup, bu kayıtlar benimle birlikte toplam beş kişinin sesinin kaydına ilişkindir. Ve bu ses kayıtlarında, hiç kimse açısından bir suç unsuru bulunmamaktadır.

 

Özetle; hakkımda yapılmış ve devam etmekte olan bu yalan, karalayıcı ve düzmece yayınlar hakkında tüm yasal yollara başvurmuş bulunmaktayım. İftiracılardan, şeref ve haysiyet cellatlarından hukuk önünde hesap soracağım.

 

Basın ve ifade özgürlüğü alanında mesleki çalışmalar yapmış bir hukukçu olarak şunu da söylemek isterim; yürekten inandığım ve savunduğum basın özgürlüğü kavramının arkasına sığınılarak, Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları’nın şeref ve onurlarına saldırıyı hukuk düzenimizin koruması söz konusu değildir.

 

Kamuoyuna saygıyla duyururum. 13/12/2021.

 

                                                                                                       İbrahim Ethem DİKMEN

                                                                                                        Kocaeli Barosu Avukatı

                                                                               E. Cumhuriyet Savcısı / Kocaeli eski Cumhuriyet Başsavcısı

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Özkan konur - 02 Kasım 2022 14:06
Bana icra göndernisin borcumu ödemek istiyorum ama size ulaşamıyorum telen 0539 545 18 90 bekliyorum

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99