Flaş Kocaeli

Eğitimciler, Atatürk Müzesi’nde Başöğretmen’in huzuruna çıkacak

Dünyanın en zengin içerikli müzesi olan Atatürk Evi, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde Başöğretmen’in huzuruna çıkacak Tevfik Seno Arda Lisesi’nin öğretmenlerini ağırlayacak.

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘başöğretmen’ unvanını resmen alması nedeniyle 1981 yılından bu yana her yıl 24 Kasım, Öğretmenler Günü olarak kutlanıyor. Kentimizin başarılı eğitim kurumlarından Tevfik Seno Arda Anadolu Lisesi’nin öğretmenleri de özel günlerinde Atatürk’ün huzuruna çıkacak. Öğretmenler, İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’in kente kazandırdığı Atatürk Evi Müzesi’nde Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün kişisel eşyaları ve fotoğraflarının sergilendiği müzede Başöğretmen’e konuk olacak.

 

BU KEZ ÖĞRETMENLER GELECEK

Atatürk’ün manevi kızı Sabiha Gökçen’in manevi oğlu tarihçi-yazar Eriş Ülger’in koleksiyonundan oluşan Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk’e ait nadide eserlerin, kişisel eşya ve fotoğrafların yer aldığı 400 eserlik müzeyi, rehber eşliğinde gezecek olan öğretmenler ziyaretin ardından hatıra fotoğrafı çektirecek. İzmit Belediyesi de dünyanın en zengin içerikli, Tarihi Kentler Birliği ödüllü Atatürk Evi Müzesi’nde misafir ettiği öğretmenlerin gününü kutlayacak

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99