Flaş Kocaeli

Murat Öztürk ; '' Sizlerle Aynı Gemideyiz ''

İKM, Fethiye Caddesi ve yan yollarda devam eden altyapı çalışmaları kapsamında esnafın görüşlerini almak üzere kahvaltı düzenledi. Bölge esnafı çalışmaların hızlı ilerlemesi adına önerilerini sundu.

İzmit Kent Merkezi Ticari Dayanışma Derneği (İKM), Fethiye Caddesi ve bölge esnafını Öztalay İşhanı’ndaki kahvaltıda ağırladı. Fethiye Caddesi ve yan yollarda devam eden çalışmaların içinde olan esnaf, sıkıntılarını İzmit Belediyesi ve İKM’ye anlattı. İKM’nin ev sahipliğindeki kahvaltıya İzmit Belediyesi Koordinatörleri Ozan Aksu, Hakan Yalçın, İzmit Belediyesi Zabıta Müdürü Ümit Fındık, Fen işleri Müdürü Burak Güreşen, Kocaeli Kuyumcular Derneği Başkanı Nuri Koç, Tokatlılar Derneği Başkanı Turan Şahin, İzmit Belediyesi Başkan Danışmanı Cem Şakoğlu, CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, CHP İl eski Başkanı Cengiz Sarıbay ve bölge esnafı katıldı.
 
GECİKMİŞ BİR PROJE
İKM Başkanı Murat Öztürk, “20 yıldır el sürülmeyen Yürüyüş Yolu, Fethiye Caddesi ve yan yollarına bu dönemden itibaren hem Büyükşehir Belediyemiz hem de İzmit Belediyemiz el attı. Aslında gecikmiş bir projeydi. Göreve geldiğimizde yönetimimizle beraber TBMM’ye gittik. Fethiye Caddesi ve Yürüyüş Yolu’nun kesinlikle değiştirilmesi Fethiye Caddesi’nin üstünün de kapatılması için görüş vermiştik. İki yıl geçti pandeminin üzerinden. Esnafımızın durumu belliydi. İlk kez böyle bir süre geçirdik. Hem Büyükşehir hem İzmit Belediyesi verdikleri sözleri tutu. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz. En kısa sürede bitirilmesi için ön görüşme yapacağız sizlerle. Esnafa düşen görev neyse elimizden geldiğince çaba göstereceğiz” dedi.
ÖÖÖÖ (2)
 
HIZLI İLERLİYOR
Kazı çalışmasını iki haftadan beri gözlemlediklerini ifade eden İKM Başkanı Murat Öztürk, “Çalışmalar çok hızlı ilerliyor, Çalışan arkadaşlar  ellerinden gelen çabayı gösteriyorlar. Hem belediye hem çalışanların çabasını destekliyoruz. Çalışma saatleri yeterli değil. Emniyet müdürümüzü Fatma Hanımla ziyarete gittik. Emniyet müdürümüzden saatlerin esnetilmesini istedik. Esnaflar ve İKM olarak vali beyden rica ettik. Kendilerine pandemi döneminde yanımızda olduğu için teşekkür ediyoruz. Bu hafta içerisinde Vali Bey’e gidip bu görüşümüz esnaflar adına bildireceğiz” ifadelerini kullandı.
 
İZMİT LİSESİ OTOPARKI AÇILDI
Yürüyüş Yolu’ndaki çalışmalar kapsamında Belediye İş Hanı’nın altındaki otoparkın kapatıldığını ifade eden Murat Öztürk, “Sağ taraftaki yolun kapanmasından dolayı otopark da kapandı. Zaten otopark sıkıntısı vardı. O otopark İzmitimiz için çok değerli. Yüklü miktarda alışveriş taşıyan vatandaşlarımız var. Büyükşehir belediye başkanımızdan kapatılmaması için rica ediyoruz. Büyükşehir Belediyesi Yürüyüş Yolu’nun sunumunu yaparken otoparkın kapatılmayacağını söylemişti. Bu konuda kendilerinden ricada bulunuyoruz. Ayrıca İzmit Lisesi’nin de otoparkı açıldı. Sabah 09:00’dan akşam 19:00 ya da 20:00’a kadar açık olacak” dedi.
 
HAFIZ ŞERİF SOKAK İE DEVAM EDECEĞİZ
İzmit Belediyesi Fen İşleri Müdürü Burak Güreşen ise “Fethiye Caddesi’nde çalışmalara başladı. Şu an itibariyle 150 metrelik kazıyı tamamladık. Çalışmalarımıza Hafız Şerif Sokak’ta devam edeceğiz. Çalışmalar, umduğumuz gibi gidiyor. Özellikle burada sizlere teşekkür ediyorum. Desteğinizi görüyoruz. Desteğinize karşılık çalışmalarımızı en hızlı en iyi şekilde bitireceğiz. Akabinde Şaban Sarıgülle Sokak ile devam edeceğiz. Daha sonra Hürriyet Caddesi’ne geçeceğiz. Fethiye Caddesi ve İstiklal Caddesi kesişiminde bulunan vakıfların binası bizi etkiliyor. Altyapı çok eskimişti” dedi.
 MMMMM
ESNAF 24 SAAT ÇALIŞMA ÖNERDİ
Bölge esnaflarından Mustafa Çavuş, çalışmaların daha hızlı yapılması adına öneride bulunarak “Buradaki çalışmalar, 24 saat esası ile olursa daha iyi olur. O zaman 8 aylık iş 4 aya düşer. Ciddi bir iş var burada esnaf zaten sıkıntıda” dedi. Fen İşleri Müdürü Burak Güreşen esnafa cevap vererek “Gece saat 12:00’a kadar izin alırsak vatandaş da rahatsız olabilir. Gece kazıları sıkıntılı oluyor” dedi. Hafız Şerif’te Vakıf İşhanı’nın yıkılması ile ilgili de konuşan Güreşen, “Esnafla görüştük bu konuda. 15 Kasım’da yıkılacağı söylenmişti. Mimari tasarım sanırım beğenilmemiş. İkisi aynı anda yıkılmıyorsa bile bir tanesine bile başlamak bizim için de çok iyi olur. Net bir cevap alamadık. Konunun takibini sürdürüyoruz” dedi. 
 
ALTYAPI GECE SAATLERİNDE SIKINTILI
İlk planlamanın Fethiye ve İstiklal Caddesi’ni bitirmek olduğunu ifade eden Güreşen, Esnaf Enes Akbal’ın bölgenin yaya yoluna ne zaman açılacağı sorusuna “Tarih vermem doğru olmaz ama planladığımızdan daha iyi gidiyor. Altyapı kazıları gece saatlerinde pek iyi olmuyor. Valiliğe yazı yazdık şifayen uygun gördüklerini söylediler” dedi. Esnafla kol kola işlerin daha güzel ilerleyeceğini söyleyen Başkan Danışmanı Cem Şakoğlu, “10 gün gibi bir süre de caddenin altyapısının yarısını tamamladılar. Sizlerin de bu konuda katkısı çok fazla” diye konuştu.
 
DÜKKANINIZI ERKEN KAPATMAYIN
Açıklamalarını sürdüren Şakoğlu, “20 yıldır burada yapılmayan işi yapmaya çalışıyoruz. Sizin desteğiniz olmadan burayı yapamayız. Kol kola girersek bu kentte yapamayacağımız hiçbir şey yok. Cadde güzelleştikten sonra asıl fotoğraf o zaman başlayacak. Ekip olamadığınız zaman yapılan hiçbir işin bir anlamı yok. Saat 18:00’da dükkan kapatmak AVM’lere çanak tutmaktır. Bir vitrinci ile anlaşıp cadde güzergahını ona göre dizayn edersek inanılmaz bir cadde olur burası. Biz fikren destek veririz. Buranın gerçek müteahhidi sizlersiniz” diye konuştu.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Hoppala - 17 Kasım 2021 22:36
Salgın dolayısıyla zor zamanlardan geçtiğimiz günlerde dur durak bilmeden çalışmalarını büyük bir hizmet aşkı ile yapanların yardımcısı olsun. Gayretlere değer bir netice ortaya çıkar inşallah.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99