Flaş Kocaeli

Fethiye Caddesinde İlk Kazma Cuma Günü Vuruluyor

Fethiye Caddesi yenileme projesinde ilk kazma 5 Aralık Cuma günü Fethiye alt başta bulunan Yapı Kredi Bankası'nın önünde vurulacak.

Konu ile ilgili açıklama yapan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan  çalışmalar sırasında teknik ekibimiz hep sahada olacak Hiçbir esnafımızın mağdur olmaması için elimizden gelen gayreti göstereceğiz açıklaması yaptı.

 

Ayrıca Hürriyet esnaflara da yaptığı açıklamada ;

Fethiye Caddesi'nin yeniden canlandırmak, İzmit'in yine en gözde alışveriş merkezi haline getirebilmek için çıktığımız yolda hep birlikte ilk Kazmayı vurmanın heyecanlı yaşıyoruz , hatırlayacağınız gibi İzmit Belediyesi olarak düzenlediğimiz Fethiye Caddesi ve yan yollarla yeniden düzenleme işi proje yarışması sonucunda çok sayıda katılım arasından jüri oyları ile kazanan üç proje halkın oylarına sunulmuş ve oylama sonucunda seçilen tasarımların uygulama projeleri çizilmiştir.

 

Fethiye Caddesi projesi tamamlanan 11000 metrekare alandaki ve yan yolların kapsamakta olan işin yapım ihalesi gerçekleştirildi altyapı kurumları ile ilgili gerekli görüşmeler ve protokoller yapıldıktan sonra işin başlaması için yer tesliminin de yapmış bulunmaktayız.

 

Projenin altyapı işleri kanalizasyon yağmursuyu ve içme suyu projelerini kaplamaktadır üst yapı işleri ise tüm bahsi geçen sokak ve caddelerin zemin kaplamalarının değiştirilmesi Kent mobilyalarının eklenmesi dükkan önlerinde bulunan giriş basamaklarının kotuna uygun olarak yenilenmesi kademeli platformlar eklenmesi ara sokak merdivenlerinin yenilenmesi ve aydınlatma elemanlarının yenilenmesi işleri kapsamaktadır.

 

Yapılacak çalışmalar esnafımızın mağdur olmaması amacıyla iş programı dahilinde kısım kısım ilerleyecek ve kış sürecinde dükkan önleri maksimum seviyede kullanılabilir olacaktır tüm esnaf arkadaşlarımız Herhangi bir aksilik de sıkıntıda tek tek ekibimizde doğrudan iletişime geçebileceğini bildiririm dedi.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Hoppala - 03 Kasım 2021 18:43
Hayırlı uğurlu olsun. Tekrar cazibesine kavuşması için emeği geçen herkese kolaylıklar diliyorum.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99