Flaş Kocaeli

Yaşar Kardaş ,Bu Çirkin Olayın İsmi Darbedir

Yaşar Kardaş Belsa Plasa ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu, Kardaş yaptığı açıklamada; İzmit Belediyesi Meclis üyesi olarak 2019 dan itibaren Belsa Yönetiminde görev yapmış ve son 8 ay boyunca da Belsa Yönetimi başkanlığı görevini icra etmiştim.

Bu süre zarfı içerisinde tarafsız olarak ve hakkaniyet ölçüleri içerisinde görevde bulunurken, esnaflar arasında da hakem heyeti bilinciyle tüm esnaflarımızla kol kola çalışmıştık. 
 
1 MİLYONLUK BORÇ TEMİZLENMİŞ, AVM STATÜSÜNDEN KURTULMUŞTU
 
Belsa yönetimi olarak arkadaşlarımızla hep birlikte görev yaptığımız süreç içerisinde;Belsa’nın geçmişten gelen tüm borçlarını sıfırlamış, COVİD-19 nedeniyle kat maliklerine borçlandırma yapılmamış ve dolayısıyla tahsil edilmemiş ve iş merkezimizin AVM Statüsünden çıkarılması için gerekli resmi kurum ve kuruluşlar ile görüşmeler yapılmıştır. Bu görüşmeler sonucunda 2020 yılı Temmuz ayı içerisinde iş merkezi statüsüne geçilmiş ve mevcut bulunan girişlerde özellikle esnaf ve vatandaşları rahatsız eden turnike ve X-Ray cihazları ve cam bariyerlerin kaldırılmış ve güvenlik personelinin devriye atarak asayiş sağlanmıştır. 
 
BELSA’YA RESMEN ÇÖKTÜLER
 
Tüm bu olumlu gelişmeler ışığında Belsa Plaza İş Merkezi Yönetimi Kat Malikleri Olağan Genel Kongresi’nde yaşananlar, aynı kongre günü dediğim gibi bir darbedir. Belsa Plaza B Bloğun bazı kişilere yok pahasına satışının bir sonraki aşaması Belsa Plaza İş Merkezi kongresi darbesidir. Geçtiğimiz aylarda Belsa Plaza B Blok ihalesini yok pahasına satın alan ekip, çok iyi bir şekilde örgütlenmiş ve sonuç olarak Belsa’ya komple çökmüştür! 
 
BU ÇİRKİN OYUNUN İSMİ DARBEDİR
 
Belsa B Bloğun satışından sonra, B Bloğun 176 olan oyu 30 30 bölünmüş ve bu kişiler kongreye temsilcilerini göndermişlerdir.  Ancak çok iyi bilmekteyiz ki; kongreye gönderilen temsilciler kesinlikle esnaf ve mal sahibi değildir, Belsa ile yakından uzaktan ilgisi yoktur. Sırf İzmit Belediyesini Belsa’dan ekarte etmek adına yapılan bu çirkin oyun elbette darbedir. 
 
BUNDAN SONRA BELSA’NIN GELECEĞİNE BELSALI OLMAYANLAR KARAR VERECEK
 
Böyle bir düzensizliğin, komplonun, çirkin oyunun içerisinde olmamak adına o gün ismine kongre bile denmesine lüzum görmediği oylamayı terk ettim. Bu olayın ardından Belsa esnaflarının bundan sonraki süreçte neyle karşı karşıya kalacaklarını bilemeyiz. 1 Milyon Liralık borcunu temizlediğimiz, pek çok mağduriyetini giderdiğimiz Belsa Plaza İş Merkezi’nin geleceğine Belsalı olmayan kişiler tayin edecektir. 
İzmit Belediyesi olarak tüm süreci takip edeceğimizin de bilinmesini ister ve herhangi bir esnafımızın mağduriyet yaşamaması için de elimizden geleni yapacağımızın bilinmesini isteriz. 
 
Saygılarımla.
 
Yaşar KARDAŞ
İzmit Belediyesi Meclis Üyesi

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Davut çevik - 04 Eylül 2021 16:17
O zaman belediye Olarak bu ihaleye girip niye almadınız tabiki vekalet yoluyla herkes oy kullanacak herkes hak sahibi sokaktan adam toplanıyor hak sahipleri vekalet veriyor oy kullanıyor kimseye bir şey olmaz alanda malını istediği gibi değerlendirme hakkına sahiptir

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99