Münir Nurettin Selçuk besteleriyle anıldı - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

Münir Nurettin Selçuk besteleriyle anıldı

Büyükşehir Belediye Konservatuvarı Ferahnak Topluluğu, büyük bestekârın eserlerini seslendirdi.  

 

 

Kocaeli Büyükşehir Belediye Konservatuvarı Ferahnak Türk Müziği Topluluğu, Türk musikisinin duayeni büyük bestekâr Münir Nurettin Selçuk’un 34. Yıldönümü nedeniyle, geçen hafta muhteşem bir konser verdi. Büyük ustanın en güzel eserlerinin seslendirildiği konser, izleyenlere “Bir Tatlı Huzur” yaşattı.

 

MUSİKİSEVERLERDEN KONSERE BÜYÜK İLGİ

Leyla Atakan Kültür Merkezi Dr. Şefik Postalcıoğlu Salonu’nda gerçekleştirilen konsere musiki severler büyük ilgi gösterdi. Konserde büyük bestekârın en önemli ve sevilen eserleri Türk Sanat Müziği Bölümü eğitmeni Tuğçe Erenci tarafından seslendirildi. Erenci konserde, “Dönülmez Akşamın Ufkundayız, Aşıka Bağdat Sorulmaz, Sen Şarkı Söylediğin Zaman, Rakkas” gibi en güzel Münir Nurettin Selçuk eserlerini başarı ile seslendirdi.

 

FİNAL KALAMIŞ İLE YAPILDI

Konserin finali ise bir Münir Nurettin klasiği olan “Kalamış” eseri ile yapıldı. “Bir tatlı huzur almaya geldik” dizeleriyle gönüllere taht kuran şarkıya vatandaşlar da eşlik etti.

 

HOPALI’DAN TEŞEKKÜR ÇİÇEĞİ

Konserin sonunda Ferahnak Türk Müziği Topluluğu konukların alkışlarıyla ödüllendirildi. Dakikalarca süren alkışların ardından konseri izleyenler arasında yer alan Büyükşehir Musiki Derneği Başkanı Vehbi Hopalı sahneye gelerek, solist Tuğçe Erenci’ye çiçek verdi.

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99