Flaş Kocaeli

Fethiye Caddesine İlk Kazma Bayram Sonrası Vurulacak

İzmit kent merkezi ticari Dayanışma Derneği Başkanı Murat Öztürk geçtiğimiz ay ailesi ile birlikte Koronavirüse yakalanan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet'e Geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

Başkan Hürriyet ziyaretten dolayı duyduğu mutluluğu ifade ederken aynı zamanda Fethiye Caddesi çalışmasını bayram sonrası yapılacağını dile getirdi. Başkan Hürriyet yaptığı açıklamada esnafımızla fikrini sorduk, Genelde herkes bayram sonrası yapılsın talebinde bulundu Biz de esnafın dediğini uygulayacağız, Bayramdan sonra ilk Kazmayı vuracağız dedi.

 

İKM başkanı Murat Öztürk'te müjdeli haberi sosyal medya hesabından paylaştı;

 

Hem geçmiş olsun diledik..

Hemde fethiye caddesi için konuştuk ..

İzmit belediye başkanımız sn fatma kaplan hürriyet ve özel kalem müdürü sn duygu çetiner hanımefendiye geçmiş olsun ziyaretinde bulunduk..

Bu ziyarette İKM Başkan yardımcımız AHMET KAHYA eşlik etti..

Kendilerini iyileşmiş ve dinç ve bir o kadar dinlenmiş olarak gördük..Çaylarımızı içerken her zamanki gibi esnaf konuları gündemimize geldi..İzmitin en önemli projesi olan Fethiye caddesi yapımı ile ilgili konuştuk..

 

ESNAFIMIZ RAHAT OLSUN..

İzmitin bu caddesi her zaman dediğim gibi cazibe caddesi olacak dedi..

Bu süreçte caddenin yapılışında 3 vardiya olarak çalışılacağını ve esnafımızın en hasarsız bir şekilde sıkıntı yapmadan bitireceğini söyledi..

 

Alt yapı ile ilgili hiç bir sıkıntının olmayacağını tüm esnafın bilmesini istedi..

Tüm önlemleri aldığını söyledi..

 

Bu süreçte Vakko,Boyner,Zara gibi büyük markaların genel müdürlükleri ile birebir görüşeceğini ve markaları buraya getirmek için ne gerekiyorsa yapacağımı söyledi..

 

Tek isteğim bu süreçte esnafımızın az sabır etmesini ve İKM kent merkezi esnafı ile birlikte  herkesin düşlediği bir cadde yapacağım dedi..

 

BAYRAMDAN SONRA KAZMA VURACAĞIZ..

Tüm esnafa ne zaman caddenin yapımı istedikleri ile ilgili bir kağıt gönderip cadde  esnafının görüşlerini aldığını..

 

Ve çoğu dükkanın bayramdan sonrası başlamasını istediklerini söyledi..

Bende buna dayanarak bayramdan sonra başlayarak en kısa sürede bitireceğini söyledi..

Tüm malzemelerin 1.sınıf malzeme olduğunu ve uzun süre yıpranmadıgını ve şehrimize esnafınıza ve halkımıza yakışanı yapacağını söyledi..

 

Başkanımızın pandemi sürecinde sıkıntı yaşayan esnaflarımıza bu caddenin yapımı sürecinde bizlerle beraber olacağını her daim yanımızda olacağını söyledi..

Kendisine çok teşekkür ederim..

 

Bizleri her daim makamına geldiğimizde bekletmeden tüm sorumlarımızla bizzat ilgilenerek çözüm ürettiği için çok teşekkür  ederim..

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Hoppala - 02 Haziran 2021 09:13
Esnaf zor durumda. Kapanma yeni bitmişken sezon yeni başlarken bayram sonrası başlanması esnafı çok zorlar. Sezon sonuna doğru başlanması mümkün olsa arada geçen süre esnafa yarar sağlar. Şuan makyaj zamanı değil.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99