Flaş Kocaeli

Kocaeli'nin Yeni Bir Tescilli Yemeği Daha Oldu

İlimizin tanıtımı çalışmaları çerçevesinde, İzmit pişmaniyesi, izmit simidi, mancarlı pide sonrasında İzmit’in yeni bir tescilli yemeği daha oldu.

Yıllardır restaurant sektöründe yer alan Mehmet Can’a ait MC Steakhouse bir ilke imza atarak İzmitim Kebabının patentini aldı.

 

Yaklaşık üç yıldır İzmitim Kebabını müşterilerinin beğenisine sunan Mehmet Can müşterilerinin de ısrarı ile Kebabını tescilleme kararı aldı.

 

İzmit Kebabı Tescillendi...

 

MC Steakhouse sahibi Mehmet Can  Türk Patent ve Marka Kurumu'na yaptığı Tescil başvurusunun ardından İzmit mutfağına has bir lezzet olan "İzmit Kebabı"nın tescili aldı.

 

Mehmet Can, şehrin lezzetlerine ve yöresel ürünlerine sahip çıkmak ve gastronomi turizminin gelişmesine katkıda bulunmak amacıyla Türk Patent ve Marka Kurumu'na Coğrafi İşaretler Tescil başvurusunda bulunduğunu belirtti. 

  

Kocaeli’de yaşayan Mehmet Can, Kocaeli'nin  Selçuklu Saraylarına dayanan mutfak kültüründeki lezzetli yemekleri Türkiye'ye ve dünyaya tanıtmak ve gastronomi turizminin gelişmesine katkıda bulunmak amacıyla farklı kebap çalışmalarınıda denediklerini söyledi. 

  

Mehmet Can,kentimizin simgeleri olan  İzmit Pişmaniyesi, İzmit Simidi, Mancarlı Pide sonrasında İzmit Kebabıda Şehrimiz için hayırlı olsun" dedi.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99