Flaş Kocaeli

Vali Yavuz'dan İlk Ziyaret Gazilerimize

Yavuz Çifti, Her gün Bir İlçemizde Gönül Köprüleri Kurmaya Devam Ediyor.

“Gönülden Gönüle” projesi kapsamında Ramazan ayı boyunca her gün bir ilçemizde yapacakları hane ziyaretlerini bugün de Karamürsel ilçemizde gerçekleştiren Vali Seddar Yavuz ve eşi Selda Yavuz, kimsesizlerin kimi olmaya devam ettiler.

 

İlk Ziyaretleri Gazilerimize Gerçekleştirildi


Karamürsel ilçemizde ikamet eden Gazilerimiz; Mehmet Yücebağ, Yaşar Göközkut, Ömer Yavuzer, Yasin Dural Doğan ve Ömer Seçgünler’i hanelerinde ziyaret ederek, hal ve hatırlarını soran Yavuz Çifti: “Sizler bizim her zaman övünç kaynağımız oldunuz. Şehitlik ve Gazilik, milletimiz için şereflerin en yücesidir.Kahraman gazilerimize minnet ve şükran duygularımızı sunmak, devletimizin hizmetini ulaştırmak bizim en önemli vazifemizdir.” diyerekgazilerimizin Ramazan aylarını tebrik ettiler.


Bizlere her zaman kapılarınızı ve gönlünüzü açıyorsunuz diyerek duydukları onur ve mutluluklarını ifade eden gazilerimiz ve aileleri:“Sizin evlerimize gelerek bu müstesna günlerde bizleri ziyaret etmesi büyük bir onur ve mutluluk. Dertlerimize çözüm arıyorsunuz. Allah devletimize zeval vermesin. Dualarınız, hizmetleriniz kabul olsun.” diyerek, Yavuz Çiftine teşekkür ederek memnuniyetlerini belirttiler.

 

Dertleri Dinlendi, Sıkıntıları Giderildi

 
Vali Seddar Yavuz ve eşi Selda Yavuz, Ramazan ayının yardımlaşma ve paylaşma ayı olması nedeniyle özellikle bu ayda sıkıntı ve darda kalan bir aile kalmaması için ihtiyaç sahibi aileleri ziyaret ederek kimsesizlerin kimi olmaya devam etti.


Gazilerimize yapılan ziyaretlerin ardından Yavuz Çifti, Karamürsel ilçesinde Yetim, Yaşlı, Engelli ve ekonomik yoksunluk içinde bulunan 19aileyi evlerinde ziyaret ederek, Ramazan aylarını kutladı. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı yardımları ile geçimini sağlayan ailelerin yaşadıkları sıkıntı ve sorunları dinleyen Vali Seddar Yavuz, yapılması gerekenler noktasında gerekli talimatları verdi.
 
Ziyaretleri esnasında karşılaştığı vatandaşlarla muhabbette bulunan, Ramazan aylarını kutlayan Yavuz Çifti, kendilerini sevinçle karşılayan çocuklarla da bir süre sohbet ettiler. Çocukların bu sevgilerine karşılıksız kalmayan Yavuz Çifti, onlara çeşitli armağanlar vererek sevindirdi. 
                                               
Vali Seddar Yavuz’un daha önce görev yaptığı yerlerde de başarı ile uyguladığı projelerinden biri olan  “Gönülden Gönüle” projesi kapsamında  toplumun dezavantajlı gruplarına yönelik olarak başlatılan; Şehit aileleri, gaziler, engelliler, yaşlılar, yetim ve öksüzler ile ekonomik yoksunluk içinde bulunan vatandaşlarımızın gönüllerini almak, devletimizin şefkatli yüzünü ve sıcak elini hissettirmek, insanlarımızın gönlüne girmek, toplumsal duyarlılık oluşturmak, ihtiyaç sahiplerinin taleplerinin kısa sürede çözülerek toplumun refah seviyesini arttırmak, devlet ve halk arasındaki bağı güçlendirmek, sorunları yerinde incelemek ve kalıcı çözümler üretmek, maddi ve manevi sıkıntılarını gidermek, toplumsal değerlerin varlığını hissettirmek amacıyla, Sayın Valimiz ve eşi bugün Karamürselilçemizde 5 gazi ailesi, 4 engelli, 3 yetim ve ekonomik yoksunluk içinde bulunan 12 aile olmak üzere toplam 24 ailemizi hanelerinde ziyaret ederek kimsesizlerin kimi oldular.

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99