Flaş Kocaeli

Gölcük Turizmine Renk Katacak

GÜNDÜZ AYRI GÜZEL, GECE BİR BAŞKA GÜZEL OLDU Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından çevre düzenlemesi tamamlanan, Örcün Mahallesi’ndeki Sultan Baba Türbesi mesire alanı, gündüz ayrı bir güzel, gece bir başka güzel oldu. Mesire alanı yapılan ışıklandırma ile gece saatlerinde ışıl ışıl oldu.

GÖLCÜK TURİZMİMİNE RENK KATACAK

Ayrıca; Sultan Baba Türbesi mesire alanı düzenlemesinin yanında Gölcük Belediyesi tarafından yapılan; Kocaeli’nin ilk hüsn-i hat müzesi olacak tarihî hamamın ve sanat eseri tarihî kitabelere haiz çeşmelerin restorasyonunu tamamlama çalışmaları da aralıksız devam ediyor. Tarihi hamamda çalışmalar büyük ölçüde tamamlanırken, yapılan restorasyon ile güzel bir görünüm ortaya çıkmaya başladı. Tüm çalışmalar bittiğinde, Sultan Hatun Konağı’na da ev sahipliği yapan Örcün, Gölcük turizmine renk katacak.

 

BAŞKAN SEZER, BÜYÜKAKIN’A TEŞEKKÜR ETTİ

Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer çalışmalarla ilgili bilgi verirken: “Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından çevre düzenlemesi tamamlanan, Örcün Mahallesi’ndeki Sultan Baba Türbesi mesire alanı, gündüz ayrı bir güzel, gece bir başka güzel. Sultan Baba Türbesi mesire alanı düzenlemesinin yanında; Kocaeli’nin ilk hüsn-i hat müzesi olacak tarihî hamamın ve sanat eseri tarihî kitabelere haiz çeşmelerin restorasyonu da tamamlandıktan sonra, Sultan Hatun Konağı’na da ev sahipliği yapan Örcün, ilçemiz turizmine renk katacak. Başta Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Doç.Dr.TahirBüyükakın olmak üzere; bu projelerin hayata geçmesinde emeği olan herkese şükranlarımı sunuyorum” dedi.

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99