Flaş Kocaeli

İzmit Esnafı İsyan Noktasına Geldi

İzmit Kent Merkezi Ticari Dayanışma Derneği Başkanı Murat Öztürk pandemi nedeniyle kısıtlama günlerinde esnafın kapatılmasına rağmen, zincir marketlerin açık tutulmasına isyan etti.

Murat Öztürk iğneden ipliğe , nalburdan teknolojik alete, gıdadan kırtasiyeye tüm ürünleri satan zincir marketler için geçerli olmayan yasakların, sadece esnafa uygulanmasına isyan etti Öztürk sosyal medya hesabından paylaşımında şunları söyledi ;
 
Esnaf , İflasın Eşiğinde 
tek suçlu esnaf öylemi. 
Zincir marketler açık olsun ..Tebrikler ..
 
Bugün ve yarın ve cuma günü salgın kısıtlamaları nedeniyle mahalle esnafı kapalı  ama raflarında tuhafiyeden giyim- kuşama, kırtasiyeden oto yedek parçasına, nalbur malzemelerinden teknolojik aletlere birçok ürüne yer veren  zincir marketler harıl harıl satış yapıyor.
 
Koronavirüs salgınına karşı birçok kısıtlamadan muaf tutulan zincir marketler, son dönemde fahiş fiyat artışlarıyla oldukça tepki topluyor..
 
Çünkü artık zincir marketler le rekabet yapacak esnaf olmadığı İçin istediği gibi fiyatlarla oynuyor..
 
Salgın şartlarını bile fırsata çeviren zincir marketler, hafta sonu kepenk kapatmak zorunda olan esnafın işini daha da zorlaştırdı. 
 
Küçük esnafa oranla daha fazla ürün alma gücünü kullanıp fiyat kıran zincir marketler, gıda ürünlerinin yanı sıra tuhafiye, kırtasiye, giyim, nalbur, teknoloji ve daha birçok kalemde sattığı ürünlerle tüm sektörleri olumsuz etkiliyor. 
 
Haksız rekabet yüzünden zor durumda olan esnaf ise vergi borçları, kira, çalışan giderleri ve daha birçok harcamanın üstüne bir de koronavirüs kısıtlamaları üstüne toz biber oldu ..
Yani tek suçlu küçük esnaf öylemi..
 
Ama bu ilke bu beğenilmeyen küçük esnaf dediğiniz dükkanlardan %51 devletimiz vergi kazanıyor..
Çok yazık ama çok yazık..

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99